Цена

1.690ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Myprotein бадемовото путер е природен извор на здрави протеини, јаглени хидрати и масти кои имаат одличен вкус.

Одличен оброк со здрави моно и полинезаситени масти за оние кои ја ценат урамнотежената исхрана. Исто така, содржи висока концентрација на олеинска киселина, која покажала слични здравствени придобивки како оние од маслиновото масло, вклучително и помагање за одржување на нормално ниво на холестерол во крвта. Бадемовото путер е исто така идеално за луѓе кои се занимаваат со физички активности, бидејќи е добар извор на протеини и богат со калории, што овозможува дополнување на секоја висококалорична диета.

Бадемите се печени во нивната природно кафена кора пред да се мелат за да се добие путер. Бадемовото путер нема адитиви, што го прави овој производ сосема природен и здрав избор.

Клучни предности:

100% природен путер од бадем
Без додадена сол, шеќер или палмино масло
Природно богат извор на протеини
Употреба: Путерот од бадем е идеален за употреба како намаз или додаток за готвење.

Состав:

 Нутритивни вредности U 100g proizvoda
Енергетска вредност  kcal / kJ 627 / 2594
Протеини 25,3 g
Јаглехидрати 6,5 g
- од коио шеќери 4 g
Масти 55,5 g
- од кои заситени 4,4 g
Влакна 14,3 g
Натриум 14 mg
Витамин E 24 mg (200% RDA)
Магнезиум 269 mg (72% RDA)

 

Состојки: 100% бадеми (во лушпа). Се користат бадеми од повеќе земји.

Пакување:
1000 гр

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024