Цена

1.720ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

SCI - MUSCLE 100R WHEY е формула искомбинирана од млечен протеин концентрат, хидролизат млечен протеин изолат, CFM млечен протеин изолат и пептидно врзан глутамин.Поради тоа што е чист прашочен млечен протеин, има брза апсорпција. Најмногу ефективен е кога се користи наутро, пред или после тренинг. SCI - MUSCLE 100R WHEY не содржи аспартам, лесно се меша со течности и има одличен вкус. SCI - MUSCLE 100R WHEY го дава потребниот протеин на вашите мускули.

  • Ултра премиум млечен протеин
  • - 63% протеин по тежина
  • - Повеќе од 30гр протеин на 48гр сервирање
  • - Повеќе од 7.9гр Глутамин
  • - Повеќе од 5г БЦАА

Сервирање по доза: 32гр (1 дозерка) Сервирања во кутија: (900гр) / (3.5кг 109сер)

Сервирање по доза:

на 100гр

на 32гр

на 48гр

Енергија

395Кцал/1670Кј

126,4Кцал/534,3Кј

189,6Кцал/801,6Кј

Протеин

63,00гр

20,16гр

30,24гр

Јаглехидрати

21,00гр

6,72гр

10,08гр

- Од кои Шеќери

9,80гр

3,13гр

4,70гр

Масти

6,30гр

2,01гр

3,02гр

- Од кои заситени масти

2,80гр

0,89гр

1,34гр

Влакна

1,10гр

0,35гр

0,52гр

Содиум

0,20гр

0,06гр

0,09гр

Калциум

290мг(36,3%RDA*)

92,8мг(11,6%RDA*)

139,2мг(17,4%RDA*)

Калиум

400мг(20%RDA*)

128мг(6,4%RDA*)

192мг(9,6%RDA*)

Фосфор

240мг(34,3%RDA*)

76,8мг(10,9%RDA*)

115,2мг(16,4%RDA*)

Хлорид

122мг(36,3%RDA*)

39мг(11,6%RDA*)

58,5мг(17,4%RDA*)

Амино киселини на 100гр

Л – Леуцин 5379мг

Л – Треонин 3153мг

Л – Изолеуцин 2803мг

Л – Аланин 2374мг

Л - Валин 2834мг

Л – Пролин 5599мг

Л - Аспарагинска киселина 4431мг

Л – Тирозин 1996мг

Л - Глутамин / Глутаминска киселина 16662мг

Л – Метионин 1005мг

Л - Серин 3307мг

Л – Цистеин 1386мг

Л - Глицин 1714мг

Л – Фенилаланин 2570мг

Л - Хистидин 1191мг

Л – Лизин 3388мг

Л - Аргинин 2013мг

Л – Триптофан 444мг

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2023