Цена

99ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Дизајниран за фитнес гурмани
zoe Oat bar е бар кој содржи 48% овесна каша, какао и чоколаден прелив. Тој е идеален избор за сите активни жени кои сакаат брз, квалитетен и пред се вкусен извор на јаглехидрати во својот ден, кој е и извор на диетални влакна. Полнотата на зоелициозниот вкус ќе ги воодушеви вкусовите на сите фитнес гурмани, а оваа овесна лента сигурно ќе стане составен дел од секоја торба за вежбање.

Нутритивно решение кое ќе ви се допадне!
zoe овесната шипка може да се користи како снабдување со јаглехидрати пред вежбање што го снабдува телото со јаглехидрати пред напор и го спречува гладот ​​за време на тренингот. Како оброк после тренинг во комбинација со zoe Whey протеин или друг протеин по ваш избор, може да помогне во надополнувањето на резервите на гликоген.

Не содржи лактоза, а погоден е и за вегетаријанци и вегани.

Карактеристики на производот:

содржи до 48% овесна каша
без лактоза
погоден за вегани и вегетаријанци
извор на диетални влакна (4% влакна)
Користење на:
Измешајте 1 порција (25 g) со 200 ml вода и пијте еднаш дневно, по можност после тренинг.

Забелешка: Додатокот во исхраната не е замена или замена за урамнотежена исхрана. Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца. Важно е да се следи урамнотежена и разновидна исхрана и здрав начин на живот. Мерењата се само проценки, се препорачуваат ваги за точно мерење. Предупредувања: Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози.

Состав:

Просечни нутритивни вредности на *

65 години

Големина на порција: 65 гр

Порции по пакет: 1

Енергетска вредност

1149 kJ / 275 kcal

Масти
- заситени масни киселини

14 гр
6,8 гр

Јаглехидрати
- шеќери

31 гр
13 гр

Влакна

3,8 гр

Протеини

4,4 гр

Сол

0,18 гр

* % PDU - Препорачана дневна доза

Состојки: овесна каша 45%, сируп од инвертен шеќер, маргарин [растителни масла (семе од репка, целосно хидрогенизирано и сончоглед во различни пропорции), растителни масти (кокос), вода, емулгатори (E471, E322), кујнска сол 0,1%, киселина (E330) , природен арома], прелив од какао 6% {шеќер, целосно хидрогенизирана палмова маст, какао во прав со намалена маснотија, брашно од соја, емулгатори [E322 (соја), E476], арома}, кокосово брашно 5,9% [кокос , конзерванс [E220 (сулфур )], навлажнувач (Е422), конзерванс (Е202), сол, природен вкус на кокос.

Алергени: Може да содржи траги од бадеми, лешници, млеко и кикирики.

Чување: Да се ​​чува на ладно и суво место до 22°C. Најдобро се користи до крај / ЛОТ број: Печатено на пакувањето.

Произведено за: Zoe Fashion Ltd, Samoborska cesta 134, 10090 Zagreb, Хрватска.

Земја на потекло: ЕУ.

Пакување:
65 години

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024