Цена

3.160ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Со нашите Venum Challenger MMA ракавици, ќе најдете одличен квалитет по прифатлива цена.

Дизајнирани во Тајланд, направени од PU кожа, MMA ракавиците Venum Challenger се совршени за тренирање во теретана и за борба во рингот. Системот за двојно затворање овозможува лесен пристап и совршено вклопување, гарантирајќи голема удобност и поддршка. Широкиот кожен велкро затворач го спречува ризикот од повреда на зглобот.

Со пена со висока густина, овие ММА ракавици ви нудат широк опсег на заштита.

Секоја дупка на прстот и палецот е зајакната, апсорбирајќи ја секоја унца шок за секој удар што го правите.

Технички карактеристики:

  4 oz густина.
  СТП кожа.
  Конец со висока густина за везана.
  Слојна пена за подобра заштита и апсорпција на удари.
  Супериорно чувство на удобност.
  Висока поддршка за зглобот благодарение на прилагодливиот ремен.
  Ексклузивен велкро систем за претходно позиционирање на раката.
  Релјефни ознаки од кожа Skintex.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024