Цена

1.800ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Дизајниран да ја нуди сета поддршка што ви е потребна за секоја атлетска активност, штитникот за препоните Venum „Challenger“ се испорачува со чашка за поддршка Dry Tech™ за поголема вентилација и побрзо отстранување на потта.

Неговите двослојни амортизери ги минимизираат ударите онаму каде што заштитата е најважна, додека гумениот гел штит обезбедува целосно вклопување.

  • Двослојни амортизери за врвна заштита на препоните.
  • Анатомскиот дизајн ја повторува формата на телото на спортистот и обезбедува неограничена подвижност.
  • Штит од гумен гел ги минимизира ефектите од ударот и обезбедува високо ниво на удобност.
  • Совршено прилагоден за Venum Dry Tech™ шолја за поддршка што овозможува оптимално одржување.
  • Марка: Venum
  • SKU: EU-VENUM-1062

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024