Цена

1.770ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Testorage Xtreme е специфичен производ кој содржи комбинација од магнезиум, цинк и витамин Б6, прав од корен мака и екстракт од растенија трибулус, познати на нашите простори како млечен заб.

 

Подобрете го вашиот енергетски статус!

 

Билни состојки за подобрена формула!

Leovital Testorage Xtreme, исто така, содржи прашок од корен од мака и екстракт од растението трибулус, за кои се смета дека придонесуваат за хормоналната рамнотежа. Меѓутоа, иако постојат научни истражувања, овие, како и следните тврдења, не се одобрени од Европската комисија.

 

Мака е растение од областа на Јужна Америка, кое во моментов припаѓа на категоријата популарни суперхрана. Според традиционалната перуанска медицина и достапните научни истражувања, се верува дека мака помага да се регулира хормоналниот систем, да се подобрат когнитивните способности и енергетскиот статус, да се олесни одговорот на телото на стрес и да се подобри физичката издржливост.

 

Исто така, во согласност со традиционалната медицина и достапните научни истражувања, се смета дека трибулусот може да помогне во регулирање на хормоналниот систем, зголемување на нивото на тестостерон во телото, излезна сила за време на тренингот и стимулирање на раст на мускулната маса.

 

Основни карактеристики на производот:

 

750 мг екстракт од трибулус во препорачаната дневна доза

100% ЦРА цинк во препорачаната дневна доза

143% витамин Б6 во препорачаната дневна доза

Не содржи млеко и млечни производи

Не содржи пченица или производи од пченица

Без глутен

Погоден за вегани

Без состојки од ГМО потекло

Произведено во ЕУ

Извори:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3614604/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4120469/

 

Користење:

Земете 1 капсула 2 пати на ден со оброк.

 

Додаток во исхраната не е надоместок или замена за урамнотежена исхрана. Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца. Предупредување: Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози. Додатокот во исхраната е наменет само за возрасни. ** Луѓето кои земаат лекови треба да се консултираат со лекар пред да ги земат. Не се препорачува за болести на тироидната жлезда, бремени жени, доилки и деца.

Состав:

Состојки во препорачана дневна доза

1 капсула (% PU*)

2 капсули (% PU*)

Tribulus terrestris екстракт

375 mg

750 mg

Корен од мака во прав 4 : 1

100 mg

200 mg

Цинк

5 mg (50 %)

10 mg (100 %)

Витамин Б6

1 mg (71 %)

2 mg (143 %)

 

 

 

* Препорачан дневен внес за просечно возрасно лице (8.400 kJ / 2.000 kcal)

 

Состојки: Екстракт од растителен копнен млечен заб (Tribulus terrestris, овошје) стандардизиран на 60% стероидни сапонини (протоодиоцин, трибулозин, трибестин, фуростанол, трибол), школка од капсула (целулоза), корен од мајзур (Lepidium meyenii) ** 4: 1 прашок, средство за стегање (микрокристална целулоза), магнезиум (магнезиум оксид), цинк (цинк аспартат), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), боја (титаниум диоксид).

 

** Луѓето кои земаат лекови треба да се консултираат со лекар пред да ги земат. Не се препорачува за болести на тироидната жлезда, бремени жени, доилки и деца.

 

Земја на потекло: ЕУ

 

Пакување:

 

90 капсули

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024