Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Me F1rst Revive 20g

Фирст стандард за квалитет / Пред, за време на и по завршување на тренинг /

13 гр протеин / 20 мг АЛА / 450 мг витамини и минерали на сервирање

Професионална формула / Ултимативна формула за после тренинг / Почувствувај ја разликата со првото сервирање / Додаток во исхрана / Направено во ЕУ / Без додадени шеќери / Клинички тестирана / Без глутен/ Без ГМО / 50 сервирања

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024

Нутритивни вредности

20 гр*RI

100 гр

Едно сервирање 20 гр

Број на сервирања  50 гр

Енергија

312 kJ / 72 kcal (4 %)

1562 kJ / 360 kcal

Масти

0 гр (0 %)

0.2 гр

-од кои заситени

0 гр (0 %)

0 гр

Јаглехидрати

4.3 гр (2 %)

22 гр

-од кои шеќери

0 гр (0 %)

1.7 гр

Влакна

0.5 гр

2.4 гр

Протеин

13 гр (26 %)

65 гр

Сол

0.14 гр (2 %)

0.69 гр

Витамин Ц

100 мг (125 %)

500 мг

Витамин Б1

0.89 мг (81 %)

4.5 мг

Витамин Б2

0.75 мг (54 %)

3.8 мг

Ниацин

8.0 мг (40 %)

40 мг

Пантотенска киселина

2.7 мг (46 %)

14 мг

Витамин Б6

0.58 мг (46 %)

2.9 мг

Магнезиум

180 мг (48 %)

900 мг

Калиум

71.5 мг (4 %)

358 мг

Калциум

60 мг (8 %)

301 мг

Фосфор

57 мг (8 %)

285 мг

иБЦАА

5000 мг

25000 мг

Л-Глутамин

3000 мг

15000 мг

Л-Аргинин АКГ

1000 мг

5000 мг

Л-Цитрулин ДЛ-малат

1000 мг

5000 мг

Л-Орнитин

1000 мг

5000 мг

Глицин

800 мг

4000 мг

Бета Аланин

600 мг

3000 мг

Бетаин Хидрохлорид

600 мг

3000 мг

ЦЛА

30 мг

150 мг

Алфа липоична киселина

20 мг

100 мг

Малтодекстрин

3688 мг