Цена

79ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Protein Woppers, 25 g

Омилена закуска од детството доаѓа во иновативна протеинска верзија! Се сеќавате на крцкавата омилена закуска од детството со кремаст слој млеко и тенок слој на крцкаво чоколадо и пржени лешници?  Ги  носиме на пазарот во иновативна, здрава верзија на вашата омилена закуска - протеински чоколаден бар Woppers! Тенкиот слој на свежи крцкави вафли, одличната млечно-чоколадна крема од лешник со парчиња пржени лешници го прават овој десерт неодолив! Она што го прави толку специјален овој десерт  е оригиналниот вкус, без дополнителни шеќери со 21% протеини по порција. Вистинскиот вкус на свежи вафли, вкусна крема и пржени лешници Нема додадени шеќери, 21% протеини на оброк. Пред, за време и после тренинг, на работа или во движење - хит во секое време!


Однесувајте се кон опуштено  со крцкава и вкусна закуска Woppers! Овие мали деликатеси се секогаш при рака затоа што доаѓаат во пригоден мини пакет и лесно можат да се стават во џеб, чанта или ранец.
Многу вкусна, крцкава вафла  која му го обезбедува на организмот протеинот што му е потребен. Содржи високо квалитетни хранливи материи. Совршен оброк. Мини пакетот се вклопува во секој џеб


Употреба:
Меѓуоброк .
Додатокот во исхраната не е замена за оброк или замена за балансирана диета.

 

Просечни хранливи вредности на :

25гр

100гр

Енергетска вредност

548 kJ / 131 kcal

 

2193 kJ / 522 kcal

Масти

9,1г

37г

Заситени масни киселини

Монозаситени масни киселини

Полинезаситени масни киселини

4,7г

3,4г

 

0,86г

19г

14г

 

3,4г

Јагленохидрати

6,2г

25г

Ок кои шеќери

Од кои полиоли

1,4г

1,7г

5,5г

6,7г

Од кои скроб:

12г

Влакна

4,1г

3,3г

Белковини

5,2г

21г

Сол

0,07г

0,28г

 

 
Содржи природни шеќери

 

Состојки: Палмина маст, пченично брашно, млечно чоколадо со малтитол 16% [засладувач (малтитол **), какао путер, интегрално млеко во прав, путер од какао, емулгатор (соја лецитин), природен вкус на ванила], влакна од цикорија, казеин ( од млеко) 9,2%, концентрат на протеини од сурутка (од млеко) 9,2%, концентрат од путер (од млеко), паста од лешник, обезмастено млеко во прав, лешници, емулгатори (соја лецитин, леќатин од репка), безмасно какао во прав , кокосово масло, жолчки од јајца од слободен дострел, боење (карамел), вкус, сол, засладувач (сукралоза), агент за третман на брашно (аскорбинска киселина).

 

Предупредување: ** Преголема конзумација може да има лаксативно дејство.

 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024