Цена

180ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Proseries Xtreme 60% Protein Bar, 75 g

Повеќе протеини од било која чоколада досега !

Новата Proseries  протеинска чоколада содржи најголем удел на протеини на пазарот и токму затоа се вика Xtreme 60% Protein Bar !

На вашето тело протеините му се неопходни за раст, одржување и изградба на здрава мускулна маса и токму затоа во Xtreme 60% протеинската чоколада додадовме 44.9 гр по сервирање. Секоја чоколада дополнително нуди 242 kcal и благодарение на својот одличен нутритивен профил содржи помалце од 5 гр масти и помалце од 0,4 гр шеќери што ја прави идеална доколку вашите цели се дефинирање или топење на несакани масти. Xtreme 60% протеинската чоколада не содржи ниту палмино масло ниту аспартам.

Оптимален сооднос на протеини и јаглехидрати, низок удел на заситени масти и отсутноста на шеќери се одликите кои ја прават Xtreme 60% протеинската чоколада совршена за сите спортисти и рекреативци. Користете го како дополна на протеини за време на доручекот или како фит заскуска помеѓу оброци, пред или после тренинг и сл.

Со својот одличен вкус Xtreme 60% протеинската чоколада ќе се топи во вашата уста !

Карактеристики:

  • Proseries Xtreme 60% Protein Bar е чоколада со најголем удел на протеини на пазарот!
  • Полн со протеини
  • Содржи 44,9 g протеин во само една чоколада.
  • Со низок удел на заситени масти.
  • Без шеќери
  • Содржи 242 kcal по сервирање.
  • Без аспартам и палмино масло.

Употреба:

Конзумирајте како ужиуна.

Додатоците во исхрана не се замена за здрава и балансирана исхрана и активен начин на живот. Чувајте ги на темно и суво место. Производот содржи повеќе од 10 г/100 г полиоли и прекумерна конзумација може да има лаксативен ефект.

Состав:

 

На 100 g

На 75 g

Енергија

1366 kJ / 323 kcal

1024 kJ / 242 kcal

Масти

4,2 g

3,2 g

-од кои заситени

0,9 g

0,7 g

Јаглехидрати

17,8 g

13,4 g

-од кои шеќери

0,3 g

0,2 g

-од кои полиоли

16,9 g

12,6 g

Влакна

0,6 g

0,5 g

Протеини

59,9 g

44,9 g

Сол

0,56 g

0,42 g

Состојки: Протеин од млеко, хидролизат од желатин, агент за задржување на влага (глицерол), парчиња соја 4,2% (протеин од соја, обезмастено какао, скроб од тапиока), масло од соја, обезмастено какао 1,8%, арома, сол, засладувач (сукралоза).

Информации за алергени: Произведено во капацитети кои работат со соја, јајца, кикирики, сезамови семки, јаткасти плодови и глутен.

Пакување:

75 g (1 чоколада)

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024