Цена

125ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Proseries Protein Brownie, 60 g


Вашиот идеален извор на протеини во секоја ситуација!


Proseries Brownie е вкусен бисквит богат со протеини. Совршен залак од чоколада за да се задоволи потребата за слатко и доволно протеини без да се загрози вашиот план за исхрана.
Никогаш не стигнувате до потребната доза на протеини! Конзумирајте го овој вкусен бисквит како здрава закуска во секое време од денот. Ако одлучите да се засладите пред тренингот, квалитетни состојки ќе послужат како одличен извор на енергија и ќе обезбедат сила и издржливост во тренинзите. Од друга страна, по тренингот, благодарение на изобилството протеини, Proseries Brownie,  ќе ви помогне во растот и одржувањето на мускулната маса и ќе го забрза процесот на закрепнување по интензивниот тренинг. Proseries Brownie е вистински десерт за секој љубител на високо протеинска чоколада, кој ќе ја задоволи сечијата потреба за слатки.


карактеристики:
20 g протеини по порција
неодолив вкус
изработени со квалитетни состојки
без палмово масло
извор на калциум
висока содржина на влакна
идеален за спортска исхрана
Употреба:

Консумирајте го како протеински меѓуоброк.


Преголемата потрошувачка може да има лаксативно дејство.


Просечни хранливи вредности на :

60гр

100гр

Енергетска вредност

947 kJ/ 226 kcal


1578 kJ/ 376 kcal

Масти

6,6г

11г

Јагленохидрати

Шеќери

Полиоли

скроб

1,8г

3,5г

13р

1,9г

 

30г

5,8г

21г

3,2г

Влакна

7,1г

12г

Белковини

20г

33г

Сол

0,54г

0,90г

Калциум

160 mg (20% PDU*)


 

267 mg (33% PDU*)


 
Препорачана дневна доза

Забелешка: Овој состав и состојките се однесуваат на вкусот на Белото чоколадо. Имајте на ум дека при изборот на друга опција / вкус, хранливите вредности може да се разликуваат.

Состојки: Мешавина од протеини (млечен протеин, протеин од грашок), средство за задржување на влага (глицерол), полидекстроза, прашок од јајце, парчиња малина 5,7% [пире од малина, сахароза, јаболко, влакна од ананас, природен вкус, регулатор на киселост ( лимонска киселина), згуснувач (натриум алгинат), стабилизатор (дикалциум фосфат, боја (антоцијани))], брашно од пченица (глутен), засладувач (малтитол), какао путер, сончогледово масло, хидролизиран пченичен протеин (глутен), какао зрна, ароми , лабави супстанции (глуконо-делта-лактон, натриум бикарбонат), конзерванс (натриум пропионат), сол.


Информации за алергени: Произведени во установа во која се обработуваат производи што содржат соја, сенф, целер и сулфит. Услови на чување: Да се ​​чува на ладно, суво место, заштитено од директна сончева светлина на температури до 25 ° C. Производител: Произведено во ЕУ за Полео Адрија Рибар, Самоборска цеста 134, 10090 Загреб, Хрватска Земја на потекло: ЕУ пакување: 60 г.


Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024