Цена

7.470ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Сосема нова протеинска формула дизајнирана од нутриционистите!

Од година во година, фитнес индустријата нуди сè поголем асортиман на производи од сегментот на спортска исхрана, особено протеини. Со цел да излезе во пресрет на своите потрошувачи, Polleo Sport ја создаде линијата на спортска исхрана PROSERIES наменета за сите спортисти, рекреативци и љубители на спортот со цел да се постигнат одлични резултати за време на тренинзите и по најдобра пазарна цена. Со следење на пазарните трендови, беше препознаена желбата на потрошувачите за правилна исхрана, со која ќе живеат активно и здраво и ќе постигнат висококвалитетен животен стил.

 

Вашиот партнер за најдобри резултати!

Митот дека протеините се наменети само за професионални спортисти одамна е отфрлен, бидејќи тие претставуваат биомолекули изградени од амино киселини кои учествуваат во основните животни процеси. Најпознати протеини се токму оние од сиртука, познати како сурутка. Тие ги содржат сите есенцијални амино киселини потребни за градење мускулна маса, одржување на здравјето и градење на нормални ткива.

 

Новитет на линијата PROSERIES!

Како одговор на побарувачката на клиентите, линијата PROSERIES е збогатена со нови производи, а нутриционистите го претставија Pro Whey, протеински прав што претставува нова протеинска формула за најдобри резултати. Направено е од врвен концентрат од протеин од сурутка кој содржи 23 g протеин по порција (30 g). Богат е со протеини кои придонесуваат за зголемување и одржување на мускулната маса и одржување на нормалните коски.

 

Со цел да се задоволи вкусот на секој потрошувач, создаден е широк асортиман на вкусови на протеинот Pro Whey! Дали вашата омилена ванила, ванила малина, млечна чоколада, бело чоколадо, тројно чоколадо, темно чоколадо, чоколадна кикиритка, чоколаден лешник, чоколаден кокос, чоколадна банана, јагода, страчиатела, колачиња и крем или без вкус? Пробајте ги сите и одлучете.

 

Употреба:

Истурете 150-200 ml вода или млеко во шејкер, додадете 1 топка (30 g) прашок, добро протресете и консумирајте пред или после тренинг.

 

 

Состав:

Просечни хранливи вредности на:

30 г

100 г

Големина на сервирање: 30 g
Сервирања во паковање: 66

Енергетска вредност

486 kJ / 115 kcal

1 621 kJ / 382 kcal

Масти
- од кои заситени масни киселини

0,6 g
0,3 g

1,9 g
1,0 g

Јаглехидрати
- од кои шеќери

3,9 g
3,6 g

13 g
12 g

Влакна

0,2 g

0,6 g

Протеини

23 g

76 g

Сол

0,14 g

0,46 g

 

Аминокиселински профил на:

30 г

100 г

L-Alanin

1 175 мг

3 916 мг

L-Arginin

608 мг

2 025 мг

L-Asparaginska kiselina

2 567 мг

8 555 мг

L-Cistein

570 мг

1 900 мг

L-Glutamin

4 167 мг

13 889 мг

Glicin

446 мг

1 485 мг

L-Histidin*

431 мг

1 437 мг

L-Izoleucin (BCAA)*

1 464 мг

4 880 мг

L-Leucin (BCAA)*

2 500 мг

8 333 мг

L-Lizin*

1 988 мг

6 626 мг

L-Metionin *

495 мг

1 649 мг

L-Fenilalanin*

764 мг

2 546 мг

L-Prolin

1 322 мг

4 408 мг

L-Serin

1 181 мг

3 935 мг

L-Treonin*

1 620 мг

5 401 мг

L-Triptofan*

368 мг

1 225 мг

L-Tirozin

741 мг

  2 469 мг

L-Valin (BCAA)*

1 343 мг

4 475 мг

Вкупно BCAA

5 307 мг

17 688 мг

*Есенцијални амино киселини

Забелешка: Овој состав и состојки се однесуваат на вкусот на млечно чоколадо. Имајте предвид дека со избирање различна опција/вкус, нутритивните вредности може да се разликуваат.

Вкус: млечна чоколада

Состојки: концентрат на протеин од сурутка (млеко) (96,5%), какао во прав со намалена маснотија (10-12% масти), арома, емулгатор (соја лецитин), засладувач (сукралоза).

Информации за алергени: Може да содржи траги од глутен, јајца, целер и јаткасти плодови.

Услови на чување: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25 °C.

Земја на потекло: ЕУ

Пакување: 4,54г

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024