Цена

140ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Proseries Energy Gel - кофеин и таурин 40г

Нова генерација енергетски гелови

Таурински енергетски гел е изотоничен гел кој ефикасно обезбедува лесно сварливо и брзо снабдување со јаглехидрати за дополнителен извор на енергија за време на вежбање. Тие се консумираат без вода, намалувајќи го ризикот од надуеност. Енергетскиот гел на прозерии обезбедува 28,6 грама јагленихидрати по гел.

Најдобри состојки за максимален поттик за време на тренингот

Една од главните причини за замор за време на вежбање е недостаток на јаглехидрати. Консумирањето дополнителни јаглехидрати за време на вежбање ги подобрува перформансите на тренингот и го одложува појавувањето на замор. Изотоничната формула овозможува гелот да се апсорбира скоро моментално бидејќи не се зема со дополнителна течност што би го разредила гелот. Изотоничните гелови Energy pro Energy се многу практични и лесно преносливи, без потреба од дополнителни шишиња со вода.

Главни карактеристики:

Изотонична формула, нема потреба да земате вода

Енергија брза апсорпција, 28,6 грама јагленихидрати на гел

Практичен дизајн, лесен за употреба

Малтодекстрин со додаден засладувач.

Погоден за вегетаријанци и вегани.

Користење на:

Консумирајте енергетски гел на секои 20 до 30 минути за време на вежбање по потреба. Секој гел содржи 21,5 g јагленихидрати за да ви даде моментален поттик на енергија кога ви е најпотребен.

Состав:

Табела на хранливи вредности:                     100гр                        40гр

енергетска вредност:                              1217кЈ/286kcal          486kJ/114kcal

протеини                                                                0г                                  0г

јаглехидрати                                                     71,5г                             28,6г

од кои шеќери                                                 37,8г                               15,1г

масти                                                                     0г                                    0г

од кои заситени масни киселни                    0г                                    0г

сол                                                                     0,01г                              0,01г

таурин                                                               50мг                             20мг

кофеин                                                            100мг                            40мг

Состојки: Вода, малтодекстрин, декстроза, фруктозен сируп, гликоза, ароми, шеќер, лимонска киселина (киселина), антиоксиданс (аскорбинска киселина), калиум сорбат (конзерванс), натриум бензоат (конзерванс), Л-таурин (0,05%), натриум бензоат (конзерванс) Киви (0,01%), арома на јагода (0,01%)

 

Пакување:

40 гр

 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024