Цена

5.300ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

POLLEOSPORT вреќа за бокс 75 cm

Боречките вештини се познати за подобрување на сите моторни вештини - координација, агилност, рамнотежа, брзина и експлозивна моќ. Вреќа за бокс е идеален реквизит за малку поинаков начин на вежбање и постигнување подобра подвижност и поголема издржливост на телото за време на тренингот. Покрај тоа што помага да ги унапредите вашите физички предиспозиции, тоа сигурно бара силна ментална сила, концентрација и снаодливост.

 

Прилагодливата торба е погодна за бокс, кик-бокс и други воени вештини. Овозможува работа на боксерски техники, како контрола на далечина, така и на движење и брзина. Дизајнот на оваа торба ќе обезбеди добра апсорпција на шок, за да се намали влијанието врз зглобовите и ризикот од повреда.

Карактеристики:

Обука за бокс и усовршување на удар, кик-бокс и други воени вештини

Наменет за отпорност на повторени удари

Добра апсорпција на шок

Намалување на влијанието врз зглобовите и ризик од повреда

Чантите се изработени од PVC ткаенина со тежина од 640 g / м2

Исполнет со остатоци од прилагодена облека (мешана ткаенина од различен состав на суровина)

Боја: црна

Висина: 75 см

Натпис: Полео Спорт

 

Доаѓа со ланец за прицврстување

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024