Цена

130ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Љубителите на чоколадо дојдоа на своето! Пристигна веганско протеинско колаче преполно со влакна и совршен вкус на чоколадо. Без оглед на тоа кој вкус ќе го изберете – Double Chocolate ili Chocolate Chip –со додадени крцкави парчиња темно чоколадо, ќе ве освои уште на првиот залак!

 

Богатство од растителни протеини

 

Vegan Baked Cookie содржи моќна мешавина од растителни протеини - протеини од соја, грашок и пченица, што е добитна комбинација за вкусна и хранлива закуска. Едно колаче содржи дури 14 грама висококвалитетни растителни протеини. Кога имате желба за слатко, сте гладни помеѓу оброците или немате време да го подготвите вообичаениот оброк пред тренинг - ова чоколадно колаче ќе послужи како извор на добри хранливи материи во сите ситуации.

 

Зошто да изберете веганско печено колаче?

 

  • богатство на вкус на чоколадо
  • крцкави парчиња темно чоколадо
  • висока содржина на протеини (14 грама во едно колаче)
  • направени од висококвалитетни состојки
  • погоден за вегани и вегетаријанци

Употреба:

Консумирајте како протеинска ужина во секое време од денот.

 

 

Не е погоден за луѓе со алергија на млеко.

 

Напомена: Овој состав и состојки се однесуваат на вкусот на двојно чоколадо. Имајте предвид дека со избирање различна опција/вкус, нутритивните вредности може да се разликуваат.

 

Состав: протеинска мешавина [хидролизиран пченичен протеин (глутен), протеин од грашок, протеин од соја], збогатено пченично брашно [пченично брашно (глутен), калциум карбонат, железо, ниацин, тиамин], кафеав шеќер, навлажнувач (растителен сируп, сируп од зеленчук) (глутен), парчиња темно чоколадо (9%) [какао маса, шеќер, емулгатор (соја лецитин), арома], маслиново масло, какао во прав, средство за олабавување (натриум бикарбонат), арома.

 

Информации за алергени: Може да содржи траги од кикирики и јаткасти плодови.

 

Услови на чување: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина.

 

Состав:

Просечни хранливи вредности на

75 г 

100 г

Големина на сервирање: 75 г 
Сервирање во пакување: 1
Енергетска вредност

1 182 kJ / 283 kcal

1 576 kJ / 377 kcal

Масти
-
од кои заситени масни киселини

7,9 г 
2,2 g

11 г 
2,9 г

Јаглехидрати
-
од кои шеќери

37 г

17 г

50 г

22 г

Влакна

3,0 г

4,0 г

Протеини

14 г

19 г

Сол

0,53 г

0,70 г

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024