Цена

240ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

За побезбедни тренинзи!

Целта на течната креда е да го подобри и зајакне зафатот за раце, а силен зафат е важен во спортови како што се боди-билдинг, качување, гимнастика, атлетика, итн. Магнезиумот се користи за да се обезбеди цврст зафат на раката и да се избегне олабавување на зафатот или лизгање поради испотени дланки. Така сме заштитени од низа можни повреди. Кога се нанесува на рацете, магнезиум карбонатот работи како фен за сушење на дланките, обезбедувајќи поцврст и посилен стисок на рацете и спречува повреди поради лизгање на рацете од шипката или друга опрема.

 

Кои се придобивките од течната креда?

За разлика од кредата во прав, таа не остава траги на облеката и опремата и не може да се вдише. Идеално за области каде што не смеете да користите пудра, не остава дамки и трае подолго од класичната креда. Само неколку секунди откако ќе го нанесете на дланките, се претвора во прав.

 

Го подобрува зафатот

Ги подобрува перформансите

Не остава дамки

Нема прашина

Трае подолго од класичната креда

Користење:

Ставете мала количина на дланките и прстите и тријте. Почекајте 10 - 15 секунди додека не се исуши кредата.

 

Тестирајте го производот на мала површина на кожата пред првата употреба и прекинете го користењето доколку се појави реакција. Протресете добро пред секоја употреба. Темелно измијте ја кожата со вода и сапун по секоја употреба. Не користете на оштетена кожа.

 

Предупредување: Производот е многу запалив - држете се надвор од извори на топлина и отворен пламен. Избегнувајте вдишување, голтање и контакт со очи - излезете на чист воздух доколку се вдишете, исплакнете ја устата / очите темелно со вода доколку се проголта / дојде во контакт со очите. Во случај на иритација, консултирајте се со лекар.

 

 

Услови за чување: Да се ​​чува цврсто затворено на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина. Се чува вон дофат на деца. По отворањето поминете во рок од 12 месеци.

Состав:

Состојки: Алкохол 60%, магнезиум карбонат 38%, вода 2%.

 

Произведени за: Polleo Adria d.o.o., Samoborska cesta 134, 10090 Zagreb, Хрватска

Одговорен за Република Хрватска: Polleo adria d.o.o., Samoborska cesta 134, 10090 Zagreb, Хрватска

Земја на потекло: Кина

 

Пакување:

 

250 мл

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024