Цена

1.320ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Заштитникот Opro UFC „Platinum“ обезбедува заштита на елитно ниво и доаѓа во две бои, црна или црвена, а притоа ви дава опасен изглед.

Клучни карактеристики:

 • Елитно ниво на заштита
 • Погоден за возраст од 7 па нагоре
 • Лесно се обликува и се вклопува
 • Сигурна инсталација
 • Двослојна заштита
 • Поставување и удобност на елитно ниво: уникатниот дизајн содржи 13 анатомски фурнири кои се обликуваат околу секој поединечен заб за неспоредливо вклопување и задржување. Толку добро што штитникот за уста се вклопува како ракавица (ако вашите заби би имале прсти).
 • Супериорна заштита за устата: Двојните слоеви обезбедуваат дополнителна апсорпција на удари што обезбедува поголема заштита од удари на забите и непцата.
 • Лесно обликување: Платинските штитови доаѓаат со сопствена подлога, така што процесот на обликување е што е можно побрз и лесен. Кога беа отстранети, беа создадени воздушни перничиња за поголема удобност и заштита.
 • Антимикробна заштита: Устата е почва за бактерии благодарение на влажната и топла средина. Нашиот антимикробен додаток и футрола го штитат вашиот штитник за уста од штетни бактерии, габи и мувла за време на животот на вашиот штитник за уста.
 • Боја: Црна/Црвена/Златна
 • Големина: Возрасни (11+)

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024