Цена

2.200ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Инстант прилагоден заштитник за заби

Секое фрлање, удар, трчање, додавање, удар, спасување и гол. Одете напорно... потоа играјте посилно со персонализираната заштита - OPRO прилагодениот штитник за уста. Патентирана технологија на перки која прецизно се обликува околу вашите заби, создавајќи моментален впечаток на забите - без чекање. Трислојна конструкција која нуди највисоко ниво на заштита што го користат професионалните спортисти. Заштитникот за заби OPRO Instant Custom-Fit се грижи за вашата безбедност, за да можете да се концентрирате исклучиво на врвните перформанси.

Се вклопува веднаш

Користејќи ја технологијата Hyperflex, патентирана „школка“ со двојна компресија ја користи моќта на вашата вилица за да создаде револуционерна прилагодена заштита на устата. Лесното само-калевање обезбедува моментална заштита на забите и непцата, со неспоредливо задржување како ниеден друг заштитник за заби.

Заштита за забите

Трослојната конструкција формира заштитна обвивка која обезбедува заштита од степен на забите на која и веруваат илјадници професионални спортисти ширум светот. Премиум градежен материјал помага да се распрснат ударните бранови од удар и да се минимизира можноста за спортска повреда.

Технологија за прецизен впечаток

Патентираната технологија на перки на OPRO е единствена за штитниците за уста OPRO. Во комбинација со „школка“ за компресија, перките од гел со висок проток прецизно се обликуваат околу забите на корисникот за веднаш да обезбедат највисоко ниво на заштита според стоматолошките стандарди.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024