Цена

2.200ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Instant Custom-Fit Mouthguard

Секое фрлање, удар, трчање, додавање, удар, удар, одбрана и гол. Одете напорно... потоа играјте посилно, со персонализирана заштита од прилагодениот штитник за уста на OPRO. Патентираната технологија на перки се обликува прецизно околу вашите заби, создавајќи моментален впечаток на забите - без чекање. Трислојната конструкција нуди највисоко ниво на заштита што го користат професионалните спортисти. OPRO Instant Custom-Fit штитник за уста се грижи за вашата безбедност, за да можете да се фокусирате исклучиво на врвните перформанси.

Се вклопува во еден момент

Користејќи ја технологијата Hyperflex, патентираната „школка“ со двојна компресија ја искористува моќта на вилицата за да создаде револуционерна заштита на устата. Лесното само-калење обезбедува моментална заштита на забите и непцата, со супериорно задржување како ниеден друг штитник за уста.

Заштита на забно ниво

Трислојната конструкција формира заштитна обвивка која нуди заштита на забно ниво на која и веруваат илјадници професионални спортисти ширум светот. Премиум градежен материјал помага во отстранување на ударните бранови од удари и ја минимизира можноста за спортски повреди.

Технологија за прецизен впечаток

Патентираната технологија на перки на OPRO е единствена за штитниците за уста OPRO. Во комбинација со „школка“ за компресија, гел-перките со висок проток прецизно се обликуваат околу забите на корисникот за веднаш да обезбедат највисоко ниво на заштита според стоматолошките стандарди.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024