Цена

130ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

 

Me F1rst Micelar Casein 

Додаток во исхрана

Фирст Стандард за квалитет / Ноќна формула / 5 гр БЦАА и Глутамин, 2 гр јаглехидрати, 24 гр протеин / Премиум мицелареан казеин протеин / Бавноотпуштачка протеинска формула / Погодно за вегетеријанци / Нправен во ЕУ / Без бои, презервативи, аспартам и додадени шеќери / Клинички тестиран / Без Глутен / Без ГМО / 75 севирања / Премиум бавноотпуштачки протеин. Мицеларниот казеин е млечен протеин направен од млекото на кравите  хранети на трева. Ги содржи сите есенцијални аминокиселини, од кои одприлика 5 гр БЦАА и Глутамин. Нашиот мицеларен казеин го задржува угледот како најефикасна форма на казеин благодарение на бавната апсорпција. / Ултимативниот протеин за ноќниот период од денот е одличен извор на протеин веднаш пред легнувањето бидејќи обезбедува бавна и постојана апсорпција на аминокиселини. Целосно е без ГМО и хормони со низок удел на шеќери. Користејки ги казеинот и протеинот раздвоено е мит кој е одамна скршен. Научниците и нутриционистите долго време се обидуваат да ја најдат совршената комбинација за најдобри резултати. Комбиниран со нашиот Премиум Хидролизиран протеин од сурутка  имате совршена формула за одлични резултати. / Квалитет на кој можете да се потпрете

Сервирање 30 гр Број на сервирања во пакување 75

 

30 гр

100 гр

Енергија

455 kJ / 107 kcal (5%)

1516 kJ / 358 kcal

Масти

0.6 гр (1%)

2.0 гр

-од кои заситени

0.4 гр (2%)

1.3 гр

Јаглехидрати

1.5 гр (1%)

4.9 гр

-од кои шеќери

1.1 гр (1%)

3.6 гр

Влакна

0.6 гр

1.9 гр

Протеин

24 гр (47%)

79 гр

Сол

0.5 гр (8%)

1.7 гр

 

Аминокиселинкси профил по порција 30 гр

Л-Аланин

739 мг

Л-Аргинин

825 мг

Л-Аспартамска киселина

1706 мг

Л-Цистеин

85 мг

Л-Глутамин

4862 мг

Глицин

427 мг

Л-Хистидин***

654 мг

Л-Изолеуцин***

1194 мг

Л-Леуцин***

2218 мг

Л-Лизин***

1678 мг

Л-Метионин***

512 мг

Л-Фениланин***

1137 мг

Л-Пролин

2417 мг

Л-Серин

1194 мг

Л-Треонин***

967 мг

Л-Триптофан***

455 мг

Л-Тирозин

1194 мг

Л-Валин***

1450 мг

Вкупно БЦАА

4862 мг

*Референтен внес за просечна возрасна личност *** Есенцијални аминокиселини

Состојки: Мицеларен казеин [од млеко емулгатор(соја лецитин)], обезмастено какао во прав, сол, арома, згуснувач (целулозна гума), засладувач (сукралоза).

Информации за алергени: Произведено во објект кој обработува продукти кои содржат овес, пченица, јајца, целер, сулфити, риби, ракови и ореви. Начин на употреба: Во 200 мл вода или млеко дневно додадете 1 дозерка (30 гр) прав, добро протресете и конзумирајте пред спиење или помеѓу оброци.

Начин на чување: да се чува на ладно и суво место настрана од сончева светлина на  температура под 25 степени.

ПредупредувањеДа не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Производот треба да се чува надвор од дофат на деца

 

 

 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024