Цена

130ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Засладете се со вкусно и сочно brownie со крцкави парчиња црна или бела чоколада! Овој протеински десерт со дури 23 грама протеини во едно пакување доаѓа во два неодоливи вкусови: Бело чоколадо и двојно чоколадо. Богатството на протеини ќе ги нахрани вашите мускули, ќе ја надминете желбата за слатки и ќе му обезбедите на телото многу добри хранливи материи без страв од вишок калории.

Практично пакување за сите прилики

Благодарение на практичното пакување, оваа вкусна протеинска закуска со ниска содржина на шеќер секогаш можете да ја имате со вас - во спортска торба како извор на енергија пред тренинг или брз извор на протеини после тренинг; во фиоката на работа како хранлива ужина или едноставно дома како здрава алтернатива кога сакате нешто слатко.

Зошто да го изберете High Protein Brownie?

  • извор на квалитетни протеини - 23 g во едно колаче
  • богат чоколаден вкус
  • крцкави парчиња чоколада
  • хранлива закуска за сите прилики
  • погоден за вегетаријанци

Употреба:

Да се конзумира како протеински меѓуоброк.

Состав:

Просечни хранливи вредности на:

75 g

100 g

Големина на пакување: 75 g
Сервирања во пакување: 1

Енергетска вредност

1 267 kJ / 303 kcal

1 689 kJ / 404 kcal

Масти
- од кои заситени масни киселини

11 g
4,5 g

14 g
6,0 g

Јаглехидрати
- од кои шеќери

28 g

4,2 g

37 g

5,6 g

Влакна

2,3 g

3,0 g

Протеини

23 g

31 g

Сол

0,56 g

0,75 g

Напомена: Овој состав и состојки се однесуваат на вкусот на двојно чоколадо. Имајте предвид дека со избирање различна опција/вкус, нутритивните вредности може да се разликуваат.

Состојки: Протеинска мешавина [млечни протеини, хидролизирани протеини од пченица (глутен), протеини од соја], навлажнувач (растителен глицерин), овесно брашно (глутен), растителни масла (палмово масло, масло од репка), малтодекстрин, чипс од темно чоколадо (9%) [какао маса, шеќер, емулгатор (соја лецитин), арома], какао во прав, арома, олабавувачки агенси (калиум битартрат, натриум бикарбонат).

Информации за алергени: Може да содржи трагови од кикирики и јаткасти плодови.

Услови на чување: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина.

Произведувач: Произведено во ЕУ за Polleo Adria d.o.o., Samoborska cesta 134, 10090 Загреб, Хрватска

Земја на потекло: ЕУ

Пакување:

75 g

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024