Цена

730ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Maltodekstrin , 2000 g

Малтодекстрин е високо квалитетен комплексен јаглерохидрат. Се произведува од пченичен скроб кој е одличен извор за брзо испуштање на енергија. Иако малтодекстринот е комплексен јаглерохидрат тој има висок гликемиски индекс (GI), веднаш по едноставните јаглерохидрати како што е декстрозата.

Едноставно се вари во вашиот организам, а претставува еден од наједноставните начини за обновување на залихите на енергија. Се пепорачува за оние лица кои тешко добиваат на мускулна маса. Ја подобрува брзината на закрепнување и поради тоа тој е идеален додаток за зголемување на ефикасноста при било која спортста активност.

Главни предности:

  • Брз извор на енергија
  • Одличен во комбинација со креатин
  • лесно варење
  • исклучително брза апсорпција
  • неутрален вкус
  • без додатоци и конзерванси

Начин на конзумирање 1 доза = 15 г или една до врв полна лажица

Сосотојки: Малтодекстрин

Важна информација: Да се чува надвор од дофат на мали деца. Препорачаната дневна доза не смее да се надмине. Тој е додаток во храната, не е надоместок или замена за балансирана исхрана. Важно е да се придржувате до балансирана и разноврсна исхрана и здрав начин на живот.

Начин на чување : Да се чува на суво и ладно место на собна температура. Да не се изложува на топлина и сончеви зраци.

Пакување:

2000 g

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024