Цена

1.220ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

L-Carnitine Mega, 60 kapsula

Чист Л-карнитин Л-тартарат

Поллео Спорт имаат создадено палета на производи за да ги задоволат вашите зголемени нутритивни потреби за хранливи материи.

Специјално дизајнирана за да нуди најдобра комбинација на внимателно одбрани состојки од контролирано потекло, сите создадени во ЕУ и клинички тестирани. Како долгогодишен лидер на пазарот за спортска исхрана, кој има долгорочна соработка со најпознатите фармацевти и нутриционисти за исхрана во Европа, ПоллеоСпорт ги користи само најдобрите состојки одобрени од експерти, направени се со цел да ги задоволат вашите потреби.

 

Состојки во препорачана дневна доза

2 мека капсула

Л-карнитин Л тартарат

1200мг

Дневна доза: 1 капсула; Дози во пакување: 60

 

Состав: Л-карнитин Л-тартарат, агенси за згуснување (микрокристална целулоза), компоненти на капсула (целулоза)

Начин на употреба: Конзумирајте 1 мека капсула еднаш дневно, заедно со оброк пред тренинг

 

Важна информација:

Да не се преминува препорачаната дневна доза. Производот не треба да се користи како замена за разновидна и балансирана исхрана. Да се чува надвор од дофат на деца.

Бремени жени и доилки да се консултираат со доктор пред конзумирање на овој производ

Да се чува на ладно и суво место без директна изложеност на сончева светлина, на температура под 25 степени.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024