Цена

745ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

 

Me F1rst Isotonic Sports Drink 500 gr Refresing Lemon Lime – 

E додаток во исхрана.Фирст стандард за квалитет / Пред, за време на или после тренинг / Долготрајна енергија / Без Аспартам / Микс од јаглехидрати и електролити / Баланс на електролити / Енергија / Мускулна функција / Погодно за вегани / Направено во ЕУ / Клинички тестиран / Без Глутен / Без ГМО / 31 сервирање / 

Магнезиумот придонесува за електролитен баланс, за нормален енергетски метаболизам, за нормална мускулна функција, за намалување на заморот и исцрпеноста.


 

Просечни нутритивни вредности на

16 гр *RI

100 гр

Едно сервирање 16 гр

Број на сервирања во пакување 31

Енергија

246 kJ / 58 kcal (3%)

1537 kJ / 362 kcal

Масти

0 гр (0 %)

0 гр

-од кои заситени

0 гр (0%)

0 гр

Јаглехидрати

14 гр (5 %)

89 гр

-од кои шеќери

7.7 гр (9 %)

48,1 гр

Протеини

0 гр (0 %)

0 гр

Сол

0.1 гр (2%)

0.9 гр

Магнезиум

56.3 мг (15 %)

352 мг

Калиум

40.6 мг (2 %)

254 мг

*Референтна вредност за просечна ворзасна личност (8400 kJ / 2000 kcal)

Состојки: Малтодекстрин, Фруктоза, Декстроза, регулатор на киселост (лимонска киселина), магнезиум (тримагнезиум цитрат), арома, натриум хлорид, агент против стврднување (силициум диоксид), калиум (трикалиум цитрат), боја, (бакар комплекса хлорифила), засладувач (сукралоза).

Информации за алергени: Произведен во објект кој ги обработува производите што содржат млеко, соја, овес, пченица, јајца, целер, сулфити, риби, ракови и ореви.

Начин на употреба: Додадете 1 дозерка дневно (16 гр) прав во 200 мл вода во шејкер, добро протресете и користете за време на тренинг

Начин на чување: Да се чува на ладно и суво место, далеку од директна сончева светлина, на температура по 25 степени.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Производот треба да се чува надвор од дофат на деца

 

 

 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024