Цена

101.600ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава
РОК НА ИСПОРАКА: 30 денови

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Дали сакате да тренирате, но немате секогаш време или желба да одите во теретана? Внесете ја салата во вашиот дом со оваа справа Tunturi HG60! Комплетна домашна теретана која ќе ви помогне да работите на витко, силно тело дома! Запознајте ја новата комплетна домашна теретана!

Предности на Tunturi HG60 - домашна теретана:

Комплетна и компактна опрема за вежбање на целото тело
Погоден за домашна или теретана употреба или за употреба во центар за рехабилитација
Загарантирана удобност: прилагодлив потпирач за грб, издржлив тапацир, перничиња со ролери од пена
Прикачете различни материјали за вежбање на макарите со помош на кука 

Мултифункционална машина за јачина Tunturi HG60 Home Gym со различни опции.
Потпирачот за грб на клупата е прилагодлив, што ви овозможува удобна положба за време на вежбањето.Овој уред има висока макара со закривена шипка и ниска макара со права шипка. Идеален за тренирање на различни мускули во вашето тело. На пример, високата макара е погодна за вежби како што се спуштање на лат, крцкање или падови на трицепс. Користете ниска макара за вежби како седечки и исправени редови или бицепс кадрици.

Можете исто така да ги тренирате рацете и градите, како и за вежби за нозете. Strength Station HG60 е опремена со тренер за нозе напред за вежби за истегнување на нозете. Домашната теретана има серија од 10 тегови, од кои секоја тежи 7 кг (15,4 lbs), што ја прави идеална за почетници или за оние кои се понапредни. Црната челична конструкција е многу робусна.

Оваа комплетна станица за јачина Tunturi HG 60 е задолжителна за вашиот дом! Нарачајте веднаш!

Бесплатната апликација за обука Тунтури е вклучена
Барате помош, инспирација или мотивација за вашиот тренинг? На Tunturi Training, ќе најдете илјадници анимирани фитнес вежби, упатства и видеа за вежбање. Ова ќе ви помогне да го извлечете максимумот од себе и од вашите производи на Тунтури.

Можете да тренирате соло и да креирате сопствен распоред за обука, како и да посетувате групни часови. Библиотеката редовно се ажурира за да може секогаш да се најдат нови предизвици и инспирација во апликацијата. А убавината е во тоа што Tunturi Training е 100% бесплатен и може да се преземе од App Store и Play Store!

Преглед на спецификации:

Димензии на станицата за јачина HG60: L: 168 cm (66,1 инчи). Ш: 114 см (44,9 инчи). В: 212 см (83,5 инчи).
Зашиен тапацир со армирани агли
Stitched upholstery with reinforced corners
High pulley with curved bar
Height-adjustable biceps arm pad
Low pulley with straight bar
Butterfly chest press
Leg trainer
Leg press
Rotatable curl pad
Максимална корисничка тежина за станицата за јачина: 150 kg (330,7 lbs).
Прилагодлив потпирач за грб
Вклучува 10 тегови, од кои секоја тежи 7 kg (15,4 lbs). (вкупно 70 кг/154,3 фунти.)
Тежина: 160 kg (352,7 lbs).
Боја: Црна | Зелена
Материјал: Челик

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024