Цена

2.460ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Конкурентни тежини, стандардизирани големини. Изработен е од леано железо што го прави практично вечен и неуништлив реквизит.

 

Главната предност на таквите тежини е тоа што сите тие се од 8 до 40 кг, со ист облик и волумен. Тоа значи дека штом ќе ја прифатите техниката за тренирање со лесни тежини и ќе бидете подготвени да се префрлите на потешка, не треба да се навикнувате на новата форма и волумен на потешката тежина, туку да вежбате со неа на ист начин како порано.

 

Оргинално руско ѕвоно

Кетлбел е традиционален руски тег, која се користи многу години во редовите на руските специјални единици. Тие се со различна тежина, погодни и за активни спортисти и за рекреативци. Вежбањето со кетлбели развива издржливост, експлозивна сила и динамична флексибилност.

 

За време на експлозивни кревања, обемот се ротира околу зглобот, што е особено добро за спортистите кои учествуваат во спортови како што се боречки вештини, тенис, ракомет итн.

 

Научете како правилно да вежбате со кетлбел и подобрете ја вашата кондиција.

 

Забелешка: Сликата е информативна и вистинската боја може да не одговара на бојата на тежината на сликата.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024