Цена

10.300ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Натпреварувачки кетлбел со стандардизирана големина. Изработен од лиено железо што го прави практичен и скоро неуништлив.

Главната предност на овој кетлбел е во тоа што сите, од 8 до 40кг имаат ист облик и волумен. Тоа значи дека штом ја усовршите вашата техника со полесен кетлбел, спремни сте да ја зголемите килажата без да се прилагодувате на нов облик и волумен на потешкиот кетлбел.

Оригинално руско ѕвоно

Кетлбел е традиционален руски тег, користен редовно низ годините од страна на специјалните единици. Доаѓаат во различни тежини наменети за активни спортисти и рекреативци. Тренингот со кетлбел развива издржливост, експлозивна сила и динамичка флексибилност. 

Кетлбелот најчесто се користи за екплозивни ротирачки движења околу зглобот, што е посебно добро за спортисти кои тренираат такви типови на спортови. (тенис, боречки спортови, ракомет и сл)

Научете правилно да тренирате со кетлбел и со негова помош унапредете ја вашата кондиција. 

Известување: Сликата е информативна и бојата на кетлбелот може да не соодвествува со тежината.

Пакување:

1 професионален кетлбел од 28kg

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024