Цена

580ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Промотивна акција од 04.03 - 10.03.2019

Extra Virgin Coconut Oil, 500 ml

100% екстра virgin кокосово масло

Екстра virgin кокосовото масло  е добиено со ладно пресување на свежиот зрел плод од кокос, што го прави поразлично од преработуваното кокосово масло. За разлика од преработуваното масло кое се загрева и хемиски се преработува, ова масло ги содржи 90% од своите масни киселини кои лесно се апсорбираат во организмот и го прават овој продукт на самиот врв на исхраната. Мастите кои се внесуваат преку него се поздрави и поквалитетни од секојдневните масти кои ги внесуваме преку конвенционалната исхрана.

Идеално е за пржење, печење бидејки е исклучително термостабилно и не дозволува да се формираат слободни радикали и останати штени состојки кои се јавуваат при загревање на масла. Уникатна комбинација на лаурински и каприцилни масни киселини кои имаат силни антибактериски и антивирусни својства.

Карактеристики:

  • 100% virgin кокосово масло
  • добиено со ладно пресување што значи дека намалува холестерол, крвен притисок и ризик од кардио васкуларни
  • лесно пробавлив, не го оптеретува дигествинот систем
  • одличен за нега на кожа и коса, заштитува од сончева светлина
  • се користи и за нега и превентива на оштетена коса
  • се користи и за зачувување на здравјето на устата и усната шуплина
  • богато со природно заситувачки и здрави масти
  • термо стабилно и идеално за пржењезајакнување на имунолошкиот систем

Употреба:

Погодно за печење, пржење, мачкање на кожа и коса и како масло во салати

Додатоците во исхрана не се замена за здрава и балансирана исхрана и активен начин на живот

Состав:

Нутритивни вредност

100 g

Енергија

3764 kJ / 899 kcal

Масти

99,88 g

- од кои транс масти

0,0 g

- од кои заситени

93,9 g

Каприлна (Ц8)

8 g

Капринска (Ц10)

10 g

Лауринска (Ц12)

48 g

Миристинска (Ц14)

17 g

Палмитинска (Ц16)

9 g

Стеаринска (Ц18)

1,9 g

- од кои незаситени

6,1 g

Полинезаситени

2,1 g

Јаглехидрати

0,0 g

- од кои шеќери

0,0 g

Влаксна

0,8 g

Протеини

0,0 g

Минерали

 

Железо

0,6 mg

Калциум

2,25 mg

натриум

0,0 g

Состојки: 100 % екстра virgin кокосово масло

Пакување:

500 ml

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024