Цена

3.890ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Есприт хеланки - дизајнирани за сите видови тренинзи!
Есприт хулахопките се совршен избор за динамичен начин на живот, кој ви дава целосна слобода на движење, а во исто време ги нагласува женските форми. Овие хеланки со висок струк се изработени од висококвалитетен италијански материјал, кој е еластичен, мазен и исклучително удобен за кожата. Комбинирајте ги со вашиот омилен спортски врв или соодветниот градник Esprit за беспрекорен спортски изглед кој ќе ве инспирира да ги постигнете вашите цели.

Удобно и функционално
Хеланките Esprit се дизајнирани со акцент на удобноста и функционалноста. Високиот струк и прецизните шевови совршено ја обликуваат вашата фигура, а во исто време на најдобар можен начин ги истакнуваат женствените облини. Металното лого напред и препознатливото срце на задната страна придонесуваат за елегантен и софистициран изглед. Овие хулахопки доаѓаат во класична црна боја, што ги прави универзално парче кое лесно може да се комбинира со друга спортска опрема.


Карактеристики:

  • Обликување: Ги обликува и нагласува облините на вашето тело.

  • Комфорна ткаенина: Пријатно и удобно чувство на кожата.

  • Истегнување: Исклучително истегнување и зафат.

  • Материјал: 82% полиамид, 18% еластин

Zoe

ZOE табела со големини

ГОЛЕМИНА

ОБЕМ НА ГРАДИ  (cm) 

 ОБЕМ НА ПОЛОВИНА (cm)

ОБЕМ НА КОЛКОВИ (cm)

ДОЛЖИНА ВО ЧЕКОР (cm)

XS 80-83 62-65 88-93 76
S 84-88 66-70 94-98 76
M 89-93 71-75 99-103 76.5
L 94-98 76-80 104-108 77
XL 99-103 81-85 109-114 77

 

Како да се измерите правилно?

Обем на гради - Измерете под рацете околу најширокиот дел од градите. Погрижете се мерната лента да не е премногу затегната.

Обем на половина - Измерете на најтесниот дел од половината, внимавајте мерната лента да не е премногу стегната.

Обем на колкови - Измерете околу најширокиот дел од колковите и пазете вашите стапала да не се премногу оддалечени.

Должина во чекор - Измерете ја внатрешноста на нозете од препоните до подот.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024