Цена

1.030ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Електролити - многу важни соединенија неопходни за вашата врвна изведба!

 

Електролитите се соединенија кои учествуваат во голем број телесни функции.

Тие директно влијаат на издржливоста, ве штитат од грчеви и спречуваат дехидрација. Затоа Леовитал, во соработка со врвни спортисти и експерти, го создадоа производот Леовитал електролитни соли, комбинација на електролити што ќе ви помогне да издржите и на најтешките тренинзи! Кога тренирате напорно, лесно е да се дехидрирате. И кога сте дехидрирани, побрзо се уморувате и ризикувате грчеви и главоболки.

 

Мал, но динамит!

 

Натриум, магнезиум, калиум и калциум се најважните електролити за човечкото тело. Тие се губат со вежбање и потење, а можат да бидат компензирани со овошје и зеленчук, млеко и млечни производи и ореви. Магнезиумот придонесува за намалување на заморот. Магнезиумот придонесува за електролитен баланс. Витамин Б5 придонесува за намалување на заморот.

Electrolyte Salts, 60 капсули

 

Користење :

Земете 1 капсула 2 пати на ден - пред и по тренинг - со многу вода.

 

Забелешка: Додаток во исхраната не е замена или замена за урамнотежена исхрана.

Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца.

Предупредување: Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози.

Додатокот во исхраната е наменет само за возрасни. Бремените жени, доилките и луѓето кои земаат лекови треба да се консултираат со лекар пред да го земат.

* Препорачана дневна доза

Состојки: Натриум (натриум хлорид, натриум цитрат), магнезиум (магнезиум хлорид), калиум (калиум цитрат), школка од капсула (свински желатин), екстракт од ѓумбир (Zingiber officinale, корен)

4: 1, магнезиум (магнезиум цитрат), супстанција против задебелување (магнезиум стеарат), калциум (калциум цитрат), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), витамин Д3 (колекалциферол).

Услови за чување: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25 ° С.

Земја на потекло: ЕУ

Пакување:

60 капсули

Состав:

Состојки во препорачана дневна доза

1 капсула (% PDU*)

2 kапсули (% PDU *)

Натриум

150 мг

300 мг

Магнезиум

160 мг (43 %)

320 мг (85 %)

Калиум

75,0 мг (4 %)

150 мг (8 %)

Калциум

15,0 мг (2 %)

30,0 мг (4 %)

Витамин Б6

1,0 мг (71 %)

2,0 мг (143 %)

Витамин Д3

1,3 мг (26 %)

2,6 мг (52 %)

Екстракт од ѓумбир

50 мг

100 mgмг

 
 
 
 
 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024