Цена

1.590ден

-20% Акција
1.272ден Заштедуваш
318ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

EAA + Glutamine, 300g cherry lime flavour

EAA + Глутамин, 300 г со вкус на цреша и лимета

Додаток во исхрана

Амино киселини и засладувач

Начин на конзумирање : Конзумирајте 1 сервирање (60мл) во било кое време од денот. Протресете добро пред конзумирање.

Начин на конзумирање : Конзумирајте 1 сервирање (9г) во 500мл вода дневно.

Предупредување : Користете го овој производ во комбинација со храна, како дел од здрава и балансирана исхрана, а не како замена за храна. Да се ​​чува вон дофат на деца! Да не се надминува препорачаната доза!

 

Состав:

Хранлива вредност

По срвирање

Амино киселински бленд

4250 мг

Бцаа

4000мг

Л-Леуцин

50мг

Л-Изолеуцин

50мг

Л-Хистидине

50мг

Л-Лизин ХЦЛ

Од кои Л-Лизин 40мг

50мг

Л-Метионин

50мг

Л-Фенилаланин

50мг

Л-Теонин

50мг

Л-ГЛутамин

2000мг

Состав:. Л-Глутамин, Л-изолеуцин, регулатор на киселост (лимонска киселина), Л-Леуцин, Л-Валин, вкус (цреша, лимон), засладувач (сукралоза, Ацесулфам К), Л-Хистидин, Л-Лизин ХЦЛ, Л-Метионин, Л-Фенилаланин, Л-Треонин, боја (Ponceau 4R)*. *може да има негативен ефект на активноста и вниманието кај децата.

Иформации за алергени: Произведено во опкружување во кои се произведува млеко.јајца, глутен, соја кикирики, ореви, риба и ракови

Пакувањето да биде цврсто затворено.Да се чува на ладно и суво место. Топлина и сончева светлина може да го оштетат шишето.

Пакување:

60мл

Произведува: Scitec Nutrition, Vaci ut.49, 1134 Budapest , Hungary 

Земја на потекло:Унгарија, ЕУ

Увозник: Ахема Доо

 

Загребска 28б,1000 Скопје, Македонијa

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024