Цена

199ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Doc Vitamin C е во форма на таблети со продолжено ослободување и е дизајниран да се ослободи во подолг временски период. Doc Vitamin C е додаток во исхраната кој содржи 500 mg аскорбинска киселина. Една таблета комплетно за здравје и убавина.

Витаминот Ц е есенцијален витамин, што значи дека не може да се произведе човечкотот телото. Витамин Ц, исто така познат како "аскорбинска киселина", е хранлив состојка растворлива во вода и е моќен антиоксидант, кој го штити телото од слободните радикали. кои играат клучна улога во процесот на стареење.

Doc Vitamin C

Научно докажани придобивки од земање на витамин Ц додатоци во исхрана:

·         Витаминот Ц придонесува за одржување на нормалната функција на имунолошкиот систем за време и по интензивна физичка активност.

·         Силен антиоксиданс кој може да го намали ризикот од хронични заболувања.

·         Витаминот Ц придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем.

·         Витаминот Ц придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес.

·         Витаминот Ц придонесува за намалување на замор.

·         Витаминот Ц помага во производство на колаген за нормална функција на крвните садови, нормална функција на коските, нормална функција на 'рскавицата, нормална функција на непцата, нормална функција на кожата,  нормална функција на забите.

·         Витаминот Ц придонесува за нормален енергетски метаболизам.

·         Витаминот Ц придонесува за нормално функционирање на нервниот систем.

·         Витаминот Ц придонесува за нормална психолошка функција.

·         Витаминот Ц придонесува за регенерација на намалената форма на витамин Е.

·         Витаминот Ц ја зголемува апсорпцијата на железото.

Дозирање

Една таблета дневно по јадење или како што ќе Ви препорача лекар.

Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоци во исхраната не служат како замена за добро избалансираната исхрана. Овој производ не е наменет за превенција, терапија или лекување на човечки болести. Консултирајте се со вашиот лекар доколку сте бремени, користите лекови или имате здравствени проблеми. Да се ​​складира подалеку од деца во суво опкружување и на собна температура (максимум 25 °C)

Производите на Doc Pharma се дизајнирани со целосно почитување на човековата природа и врз основа на потребите на современите луѓе, кои се борат, да ги исполнат прекумерните барања на модерното време. Додатоци во исхрана од брендот DOC се произведени со гаранции за фармацевтски производ. Во процесот на производство се користат природни и лабораториски корисни состојки со висок квалитет, одлична чистота и секогаш во концентрации идеални за потребите на современите мажи и жени.

Активни состојки

Содржина / 1таблета

Аскорбинска киселина

500 mg

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024