Цена

1.660ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Creapure (Creatine Monohydrate), 250 g

*Акцијата важи само за нарачки направени Online, со извршена уплата

 

Создаден од AlzChema во Германија, Creapure® е светски реномиран како најчистиот и најквалитетниот микронизиран креатин монохидрат достапен на пазарот.

Денеска се достапни многу различни облици на креатин, но Creapure®  е единствениот креатин на светот кој константно се тестира со цел да се ослободи од нечистотиите и непотребните материи вклучувајќи (CRN), дицијандиамид (DCD) и дихидротриазин (DHT).

Creapure® е 99.99% чист креатин монохидрат за разлика од останатите кои се движат под таа чистина од 99,9%.

Креатин е идеален производ со широк спектар на потрошувачи, од бодибилдери до спинтери, но најважно за луѓе кои сакаат да ја подобрат својата сила, брзина и чиста телесна маса. Креатинот ја зголемува физичката активност во поледователни серии од кратки и многу интензивни вежби.

Клучни предности:

  • Најчиста форма на креатин монохидрат
  • Создаден од AlzChem во Германија

Начин на употреба: Промешајте 1/2 мерица (2,5 гр) со вода и конзумирајте еднаш дневно .* После  8 недели правете 1 недела пауза.

*подобрен учинок се постигнува со дневен внес од 3гр креатин. Креатинот не смее да го користат трудници, доилки и личности помлади од 16 години! Конзумирањето може да предизвика раст на телесна маса поради насобирање вода во мускулите

Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Додатокот во исхрана не смее да се користи како замена или надоместок на баласирана и здрава исхрана.

Состав:

1 сервирање (2,5 гр) содржи: Creapure® (Креатин Монохидрат) 2,5 гр

Состојки: 100% Creapure® (Креатин Монохидрат)

Пакување:

250 g

 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024