Цена

220ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Coconut Flour, Organic, 250 g

Безглутенска алтернатива на брашно!

Кокосовото брашно претставува природна, слатка алтернатива на конвенционалните типови на брашно. Со својата мека структура и карактеристичната блага арома на кокос, совршено се вклопува во сите слатки и солени рецепти

Органското кокосово брашно од Numbers Are Good се прави од обезмастени и дехидрирана кокосова пулпа, нуспродукт при производство на кокосов пијаок. Бидејки не содржи глутен, лесно го заменува пченичното  како и секое друго брашно во сите рецепти.

Богат со влакна, без шеќери!

Основни карактеристики

  • Органско производство
  • Високо збогатено со влакна
  • 39 % влакна
  • Извор на протеини
  • 0 % шеќер

 

 

 

0 g

Состав: 100 % органско кокосово брашно

Земја на потекло: Шри ланка

Нето количинa: 250 g

Произведувач: Proizvedeno u EU za Polleo Adria d.o.o., Samoborska cesta 134, 10090 Zagreb, Hrvatska

The organic logo
 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024