Цена

2.160ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Beta Glucan, 90 kapsula

Бета Глукан, 90 таблети

Бета глукан комплекс

                    

Polleo Sport имаат создадено палета на производи за да ги задоволат вашите зголемени нутритивни потреби за хранливи материи.

Специјално дизајнирана за да нуди најдобра комбинација на внимателно одбрани состојки од контролирано потекло, сите создадени во ЕУ и клинички тестирани. Како долгогодишен лидер на пазарот за спортска исхрана, кој има долгорочна соработка со најпознатите фармацевти и нутриционисти за исхрана во Европа,Polleo Sport ги користи само најдобрите состојки одобрени од експерти, направени се со цел да ги задоволат вашите потреби.

 

Состојки во препорачана дневна доза

3 капсули

Бета-Д-(1,3)-(1,6)- глукан комплекс

1500мг

Дневна доза: 1-3 капсули ; Дози во пакување: 30-90

 

Состав: Бета Д (1,3)-(1,6) глукан од квасец Saccharomyces cerevisiae (62.5%),  компоненти на капсулата (целулоза), инулин, агенси за згрутчување (микрокристална целулоза), боја (титаниум диоксид)

Начин на употреба: Конзумирајте 1-3 капсули на празен стомак минимум 30 минути пред оброк.

Важна информација:

Да не се преминува препорачаната дневна доза. Производот не треба да се користи како замена за разновидна и балансирана исхрана. Да се чува надвор од дофат на деца.

Бремени жени и доилки да се консултираат со доктор пред конзумирање на овој производ

Да се чува на ладно и суво место без директна изложеност на сончева светлина, на температура под 25 степени.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024