Цена

515ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Ashwagandha Powder, 150 g

Една од најценетите билки

Ashwagandha, исто така позната како индиски гиншенг, е грмушеста билка со овални листови и жолти цветови, а црвен плод. Со потекло од сувото подрчје на Индија, може да се најде во северна Африка т.е. на Блискиот исток. Денес се одгледува во подрачја каде владее претежно блага клима, вклучувајќи ја и Северна Америка

Чудесна билка од стара Индија

Ashwagandha се користи веќе илјада години, но не многу одамна станува светски позната. Во традиционалната употреба буквалниот превод на името е мирис на коњ- бидејки свежата билка има мирис на коњ, исто така народски се смета дека оваа билка дава сила на коњ.

Ashwagandha од Numbers Are Good е прав од фино смелен корен од истоимената билка, со кафена боја и карактерисично ароматичен мирис. Оваа суперхрана може да се вклопи во секое смути, сок, каша и салата.  

Основни карактеристики

  • Фино смелен прав од Ashwagandha
  • Богат со влакна
  • 39 % влакна
  • 14 kcal по сервирање

Употреба:

Додадете 1 чајна лажичја (5г) прав дневно во сок, смути, каша, јогурт и овесни снегулки.

Земја  на потекло: Индија

Нето количина: 150 g

Произведувач: Proizvedeno u EU za Polleo Adria d.o.o., Samoborska cesta 134, 10090 Zagreb, Hrvatska

 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024