Цена

2.060ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

AAKG е соединение на амино киселината Аргинин со Алфа-Кетоглутарат, која ќе ви помогне за подобра васкуларизација и проток на крв и други хранливи материи во мускулите т.е. ефектот на „пумпање“.

Кои се придобивките од Pure Nutrition AAKG Powder?

Аргинин, и покрај неговите корисни својства, има ниска сварливост во човечкото тело;

Спротивно на тоа, AAKG има исклучително висока апсорпција во телото, што го прави далеку поефикасен производ;

Успешно промовира високо ниво на азотен оксид во крвта, што создава услови за подобра васкуларизација и проток на крв и други хранливи материи во мускулите. Така се добива ефектот на „пумпање“;

Високото ниво на азотен оксид го стимулира мускулниот раст и густината на мускулите;

Исто така директно влијае на зголемувањето на силата и спортските резултати;

ААКГ, исто така, влијае на лачењето на хормонот за раст;

Ако се зема пред спиење, го фаворизира поквалитетниот сон и подобро закрепнување;

AAKG Powder е исто така погоден за луѓе со високи нивоа на стрес благодарение на својствата за регулирање на стресот.

Начин на употреба

Земете 5 грама, 30-60 минути пред тренинг на празен стомак.

Просечни хранливи вредноси на

5 гр (% РИ*)

100 гр

Едно сервирање (5 гр)

Сервирања во едно пакување 50

AAKG

5000

±

*Референтен внес за просечна возрасна личност (8400 kJ / 2000 kcal)

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024