Цена

3.790ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Нова протеинска формула дизајнирана од атлетите!

1ст Протеинска формула од сурутка е специјално дизајнирана од страна на спортистите и одобрена од нутриционистите за сите атлети и активни индивидуи кои се во потрага по најдобриот вкус и подршка на нивниот дневен протеински внес кој придонесува во растот и одржувањето на мускулната маса.

1ст Протеинот е најдобриот чист, млечен протеин, бленд од концентрат од протеин од сурутка, изолат и хидролизат од протеин од сурутка кој е најчистата форма на протеин во ЕУ. Целосно е без глутен и ГМО, без антибиотици бидејки е произведен од млеко од крави хранети на трева од Ирските пасишта.

1ст протеинот доаѓа во повеќе различни вкусови кои ќе го задоволат непцето на секој спортист со својата кремаста и мазна текстура. 1ст протеинот ќе стане неизбежен дел од вашата дневна спортска исхрана / 1ст протеинот има одличен аминокиселински профил.

  • Во едно сервирање содржи 5 гр БЦАА и Л-Глутамин.
  • Не содржи забранети супстанци, бои, презервативи и додадени шеќери
  • Квалитет на кој можете да се потпрете

Начин на употреба: Во 200мл вода или млеко додадете едно сервирање (30гр) прав, добро протресете и конзумирајте после тренинг.

Состав:

Нутритивни вредности

30 гр

100 гр

Едно сервирање (30 гр), број на сервирања во пакување 75

Енергија

492kJ / 117 kcal (6%)

1641 kJ / 388 kcal

Масти

2.1 гр (3%)

6.8 гр

-од кои заситени

1.3 гр (6%)

4.3 гр

Јаглехидрати

1.8 гр (1%)

5.9 гр

-од кои шеќери

1.4 гр (2%)

4.6 гр

Влакна

0.6 гр

1.9 гр

Протеин

23 гр (45%)

75 гр

Сол

0.12 гр (2%)

0.38 гр

иБЦАА

0.15 гр

0.50 гр

Л-Глутамин

0.30 гр

1.0 гр

Специјална протеинска мешавина

30 гр

100 гр

Матрица од протеин од сурутка

28 гр

93 гр

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Производот треба да се чува надвор од дофат на деца

Аминокиселински профил на едно сервирање (30 гр)

Л-Аланин

1134 мг

Л-Метионин***

411 мг

Л-Аргинин

567 мг

Л-Фениланин***

767 мг

Л-Аспартамска киселина

2152 мг

Л-Пролин

1272 мг

Л-Глутамин

4785 мг

Л-Серин

1037 мг

Глицин

451 мг

Л-Треонин***

1469 мг

Л-Хистидин***

394 мг

Л-Триптофан***

411 мг

Л-Изолеуцин***

1251 мг

Л-Тирозин

670 мг

Л-Леуцин***

2386 мг

Л-Валин***

1292 мг

Л-Лизин***

1982 мг

Вкупно БЦАА

4929 мг

*Препорачан внес за просечна возрасна личност (8400 kJ / 2000 kcal) *Содржи природнооформувачки шеќери Состојки: Концентрат од протеин од сурутка [ од млеко; емулгатор (соја лецитин)], обезмастено какао во прав, арома, згуснувач (целулозна гума), Л-Глутамин, хидролизиран протеин од сурутка (од млеко), засладувач (сукралоза).

E додаток во исхрана. Пред, за време на и по завршување на тренинг / 5 гр БЦАА, 1.5 гр шеќери, 23 гр Протеин / Протеинска матрица од сурутка со хидролизиран и изолатен протеин од сурутка / Погодно за вегетаријанци / Направено во ЕУ / Без бои, презервативи, аспартам и додадени шеќери / Клинички тестиран / Без глутен / Без ГМО / 75 сервирања /  

Информации за алергени: Произведено во објект кој обработува производи кои содржат овес, пченица, јајца, целер, сулфити, риби, ракови и ореви.

Начин на чување: Да се чува на ладно и суво место подалеку од сончева светлина на температура под 25 степени.

Најдобро пред крај/ Сериски и ЛОТ број: видете на оригиналното пакување

Производител: Произведено во ЕУ за Polleo Adria D.O.O, Samoborska cesta 134, 1090, Загреб, Хрватска. Земја на потекло

Пакување:

2,27 kg

Коментари (1)

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024