Цена

4.300ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Конкурентен кетлбел, стандардизирана големина. Изработен е од леано железо, што го прави практично вечен и неуништлив реквизит.

Главната предност на овие белковини е што сите, од 8 до 40 кг, имаат ист облик и волумен. Тоа значи дека штом сте ја усвоиле техниката на вежбање со лесен кетбел и сте спремни да преминете на потежок, не треба да се навикнувате на новата форма и волумен на потешкиот кетбел, туку вежбајте со неа во на ист начин како порано.

Оригинален руски кетбел

Кетлбел е традиционална руска тежина, која се користи многу години во редовите на руските специјални сили. Тие се со различна тежина, погодни и за активни спортисти и за рекреативци. Тренингот Kettlebell развива издржливост, експлозивна моќ и динамична флексибилност.

За време на експлозивни кревања, кетлбелот се ротира околу зглобот, што е особено добро за спортистите кои учествуваат во спортови како што се боречки вештини, тенис, ракомет итн.

Научете како правилно да вежбате со kettlebells и да ја подобрите вашата кондиција.

Забелешка: Сликата е информативна и можно е вистинската боја да не се совпаѓа со бојата на кетел-белот на сликата.

Пакување:
1 професионален кетел од 16 кг

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024