Цена

44.480ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава
РОК НА ИСПОРАКА: 30 денови

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Тренингот не е комплетен без добар сет на тегови. Овој олимписки сет за тегови Tunturi вклучува професионална шипка со повеќе од 16 различни дискови со различни тежини. Така, можете сами да одлучите за тежината на шипката. Максималната тежина на комплетот е 100 кг.  Три-грип се однесува на трите рачки во секоја плоча за тежина. Плочите за тежина лесно се подигнуваат и се додаваат на шипката благодарение на три-грипот. Накратко, ова е прекрасен сет на тегови за вежбање дома или во теретана.

Предности на олимпискиот комплет со тежина на Тунтури од 100 кг. со три-грип:

 • Дисковите со тегови се опремени со три рачки (три-грип) и може да се користат без шипка
 • Голем број дискови со тежина, што ви овозможува да го прилагодите сетот тегови во мали чекори
 • Безбедноста е загарантирана со 2 пружински прицврстувачи
 • Анти-лизгачка рачка

Можете да тренирате соло и да креирате сопствен распоред за тренинг, како и да посетувате групни часови и да ја користите заедницата. Библиотеката редовно се ажурира за да може секогаш да се најдат нови предизвици и инспирација во апликацијата. А убавината е во тоа што Tunturi Training е 100% бесплатен и може да се преземе од App Store и Play Store!

Преглед на спецификации:

 • Должина на шипката: 183,4 см. (внатрешни мерења: 115 см.)
 • Тежина на шипката: 14 кг.
 • Надворешен дијаметар на најголемата плоча: 34,9 cm.
 • Ø 50 mm.
 • Вкупна тежина: 100 кг.
 • 16 x три-грип диск тегови: 2 x 15 kg. | 2 x 10 кг. | 4 x 5 кг. | 4 x 2,5 кг. | 4 x 1,25 кг.
 • Вклучува 2 пружински прицврстувачи
 • Боја: Црна | Хром
 • Материјал: леано железо | Железо
 • Достапен и во комплет со вкупна тежина од 140 кг. 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024