Цена

15.490ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Suunto 3 Fitness, All Black

Suunto 3 Fitness – Бидете во чекор со времето!

Новиот Suunto 3 Fitness е часовник наменет за активен и здрав lifestyle. Прилагоден за различни типови на тренинзи, но и како елегантен аксесоар за секојдневно носење со екран во боја и времетраење на батерија до 5 дена.

Наменет за секаков вид на активни луѓе кои ќе бидат воодушевени од неговиот прекрасен изглед  и неговата едноставна употреба. Новиот Suunto 3 Fitness часовник има интегрирано пулсметар на зглобот како и личен тренер со неделни фитнес програми прилагодени за секого индивидуално. Партнер кој ќе ги следи вашите тркачки и планинарски активности, преку каденца следи брзина, темпо и одалеченост и е подготвен за пливање, трчање, планинарење и јога.

Сите известувања од вашиот смарт телефон со помош на Bluetooth ќе се прикажат на екранот на вашиот часовник.

Надвор од активностите часовник постојано ќе ги брои вашите чекори и потрошени калории и во склоп со активностит ќе ви помогне да ги урамнотежите одморот и активниот период. Носете го и навечер за да го следите квалитет на вашиот сон и да добиете целосна слика за вашиот ден. Часовникот го следи и вашиот стрес и вашиот опоравок и ќе ви помогне да живеете поквалитетно.

Suunto 3 Fitness е потенок од своите претходници и е полесен. Намалената тежина и чувството кое го нуди силиконското ремче овозможуваат часовникот да го носите за време на секаква активност без да ви смета или да ви биде терет. Едноставно ќе заборавите дека го носите на рака !

Suunto 3 Fitness часовникот се поврзува со новата апликација Suunto  која сите податоци ги собрани од часовник ги собира и кои подоцна преку телефонот можат да бидат споеделени, да се бркаат рекорди и едноставно да ве внесат во Suunto заедницата. Дополнително може да го искористите GPS модот на вашииот телефон за да се извадат уште поточни информации и податоци. Апликацијата ќе биде достапна во  App Store и Google Play.

Suunto 3 Fitness App

Подготвен за авантура:

 • Следење heart rate на зглобот
 • Следење активности 24/7 – чекори, калории и квалитет на сон
 • До 5 дена времетраење на батерија во мод на следење активности 24/7
 • Следење квалитет на сон
 • Приказ на нивото на искусен стрес и совети за одмор и опоравак
 • Неделни тренинг програми прилагодени на вашите податоци
 • Известувања од паметен телефон**
 • Едноставна употреба, издржливост
 • Екран во боја, 3 копчиња
 • Водоотпорност до  30 m
 • 70 предконфигурирани спортски програми и активности
 • Следење на пливање во базен
 • Интервални тренинзи
 • Брзина, темпо и одалеченост на темел на каденца
 • GPS со подршка од смарт телефон

Дневна употреба и поврзивост:

 • Следење активности 24/7 чекори, калории и сон
 • Известувања од смарт телефон**
 • Планирање на тренинзи*
 • Прилагодлив екран
 • Suunto чосавниците се поврзуваат со Bluetooth, не преку ANT+™
 • Поврзливост со паметен телефон

Portal Movescount

 • Споредба на личните тренинзи и рекорди со останатите корисници * i **
 • Откријте нови стази и терени благодарение на топлинските карти *, пренос на часовникот и навигацијата

*со Suunto Movescount, ** со Suunto Movescount mobilnu aplikaciju за iOS и Android

Известување! Suunto 3 Fitness часовниците се Bluetooth Smart компатабилни, не се компатабилни со ANT+™

Suunto 3 Fitness Workout

Технички спецификации:

 • Димензии: 43 x 43 x 14,3 mm
 • Тежина: 36 g
 • Материјал на оквирот: Челик
 • Стакло: Полиамид
 • Материјал на куќиштето: Полиамид појачан со стаклени влакна
 • Материјал на ремче: Силикон

Во кутијата:

 • Suunto 3 Fitness, Black
 • USB кабел за напојување
 • Документација

ONLINE корисничкиот прирачник може да го најдете OVDE

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024