Цена

1.620ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Без јагленохидрати, без шеќери, без масти, без лактоза!

Ако барате врвен изолат од сурутка без јагленохидрати и останати штетни додатоци ова е производ токму за вас. Со таа цел QNT, кој одлично ги познава потребите на спортистите, создаде производ кој се вика Metapure Zero Carb Whey Isolate, најчистиот што може да се најде на пазарот, направен од изолат од сурутка кој вашиот организам го снабдува само со најчисти и најквалитетни хранливи материи.

Овој додаток во исхраната е одличен партнер на спортистите и други лица кои сакаат да го изгубат вишокот масти без губење на мускулниот потенцијал преку правилна исхрана и редовно вежбање. Metapure Zero Carb претставува врв на технологијата поради својот единствен начин на произведување. Лесно се раствора, едноставно се меша, не предизвикува тегоби во желудникот и е богат со есенцијални амино-киселини. Неговата предност е во тоа што не содржи јагленохидрати, масти, шеќер и лактоза кои би го успориле вашиот напредок, а истовремено придонесува за растот и одржувањето на мускулното ткиво.

Употреба:

Измешајте 1-2 дозерки (30-60г) со 250-500 мл вода неколку пати на ден. Најдобро би било помеѓу оброците, а посебно по вежбање.

Состав:

Нутритивни вредности

30 g
(1 сервирање)

60 g
(2 сервирања = дневна доз)

100 g

Енергетска вредност

459 kJ / 109 kcal

918 kJ / 218 kcal

1529 kJ / 366 kcal

Масти 
- од кои заситени

0,6 g
0,4 g

1,2 g
0,8 g

2 g
1,3 g

Јаглехидрати

- од кои шеќери

0,9 g
0,4 g

1,7 g
0,8 g

2,8 g
1,3 g

Протеини

25,5 g

50,9 g

84,8 g

Сол

0,12 g

0,24 g

0,41 g

L-leucin(BCAA*)

2616 mg

5232 mg

8720 mg

L-valin (BCAA*)

1551 mg

3102 mg

5170 mg

L-izoleucin (BCAA*)

1620 mg

3240 mg

5400 mg

* BCAA е термин за соединение од 3 аминокиселини: L-leucin, L-valin i L-izoleucin,кои природно се присутни во протеинот од сурутка (од млеко)

Просечен аминокиселински профил

 

 

 

L-alanin

 

2502 mg

4170 mg

L-arginin

 

1290 mg

2150 mg

L-asparaginska kiselina

 

5808 mg

9680 mg

L-cistein

 

1236 mg

2060 mg

L-glutaminska kiselina

 

8700 mg

14500 mg

Glicin

 

900 mg

1500 mg

L-histidin

 

660 mg

1100 mg

L-lizin

 

4524 mg

7540 mg

L-metionin

 

1026 mg

1710 mg

L-fenilalanin

 

1434 mg

2390 mg

L-prolin

 

3408 mg

5680 mg

L-serin

 

2238 mg

3730 mg

L-treonin

 

3564 mg

5940 mg

L-triptofan

 

864 mg

1440 mg

L-tirozin

 

1416 mg

2360 mg

Пакување: 48

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024