Цена

640ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Doc Aloe Vera

Doc Aloe Vera со Органски Алое Вера гел (barbadensis miller) со 99,7% чистота на алое вера гел и висока концентрација (200:1) 100% алое вера гел во секоја доза, збогатен со витамин Е, Цинк и Биотин.

Doc Aloe Vera има неодолив вкус на лимон со органски Алое Вера гел (barbadensis miller) со висока концентрација (200:1).

 НЕ содржи Алоин и

 НЕ содржи шеќер, и други вештачки засладувачи, засладен со Стевија.

Кога станува збор за Алое Вера, не сите растенија се исти. Постојат неколку стотици видови на алое и многу подвидови од секој вид.

Според сите направени истражувања, Барбаденсис-Милер (Barbadensis-miller) е најдобар вид на алое, како за локална (надворешна) така и за внатрешна (орална) употреба.

Алое вера содржи така наречени протеолитички ензими (proteolytic enzymes ) кои влијаат на регенерација на мртвите клетки на кожата на скалпот, што влијае на подобрување на здравјето на косата во целост и допринесува за мазна и сјајна коса. Го промовира растот на косата, го спречува чешањето на скалпот и го намалува првут.

Алое Вера гел содржи два клучни хормони: Auxin и Gibberellins. Овие два хормони допринесуваат за побрзо лекување на рани и имаат анти-воспалителни својства кои го намалуваат воспалението на кожата. Покрај тоа, Алое се користи за ефикасно лекување на хронични проблеми со кожата како псоријаза, акни и егзема.

Алое Вера придонесува во:

 Подобрување состојбата на дигестивниот систем и помага при варање на храната.

 Го зајакнува имунолошкиот систем.

 Помага при третирање на рани, изгореници и воспаление.

 Го намалува холестеролот.

 Ги намалува симптомите од псоријаза и други проблеми со кожата.

 Го алкалинизира телото.

 Има антиоксидантни и антибактериски својства.

 Влијае на намалување на брчките и зголемување на еластичноста на кожата.

 Превенција и третман на акни.

 Ги зајакнува косата и никтите и сл.

Дозирање

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024