Цена

3.070ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Amino X 1015 гр

Amino X е специјална аминокиселинска формула.

Amino X содржи 10гр мешавина од БЦАА и останати есенцијални аминокиселини Л-Аланин, Таурин и други. 

БЦАА и вашето тело

Аминокиселините се основни градивни блокови на протеинот а со тоа и основни градивни блокови на мускулот. БЦАА (амино киселините со разгранет ланец) се три специфични аминокиселини –леуцин,  изолеуцин и валин кое телото само неможе да ги произведе што значи дека ти треба да се внесат преку исхрана и суплементација. 

Состојките во  Amino X u во комбинација со редовен тренинг и балансирана исхрана помагаат во:

Карактеристики на Amino X:

  • 10 гр микронизирани анти-катаболички аминокиселини по сервирање
  • 0 гр шеќери
  • 500 IU едници на Витамин Д по севирање
  • Без кофеин – може да се зема во било кој период од денот
  • Одлична растворливост

Употреба:

Измешајте една дозерка (14,5g ) во 150 – 250 мл вода и испијте ја за пред, за време на или по зарвшување на тренингот.

Известувања:

За да обезбедите максимални резултати, почекајте 20-30 од употребата на  Amino X до следниот оброк или шејк.

За да го зголемите ефектот на  AMINO X® козумирајте доволно вода за време на денот и следете балансирана исхрана која е богата со протеини и јаглехидрати. Конструкцијата на вашето тело и телесната маса ќе одредат колку време е потребно за да го почуствувате ефектот на  AMINO X®. AMINO X® најчесто дава максимални резултати во  3-12 недела од користењето . После 12 неделно користење правете пауза од најмалку 4 недели.

Користете го овој производ како додаток на балансирана,спортска исхрана и програма за тренинг. Да се држи надвор од дофатот на деца. Чувајте на суво и ладно место, без изложеност на директна сончева светлина.

Состав:

Нутритивна вредност

По сервирање (1 дозерка = 14,5 гр)

%DV

Вкупно јаглехидрати

< 1гр

< 1g %

Витамин Д (како колекалциферол)

500 IU

125 %

Натриум

160 мг

7 %

Anabolic Amino Acid Interfusion

 

 

L-leucin (mikronizirani),
L-valin (mikronizirani),
L-izoleucin (mikronizirani),
L-alanin,
Taurin (mikronizirani),
L-citrullin (mikronizirani)

10 гр

**

Efforsorb EnDura Composite

 

 

Јаболкова киселина,
лимонска киселина,
натриум бикарбонат
и колекалциферол

2 гр

**

Останати состојки: Природни и вештачки ароми, силициум диоксид, лецитин, сукралоза, боја, FD & C Red # 40 и ацесулфам калиум.

Известување: Овој состав се однесува на вкусот Fruit Punch. Кај другите вкусови може да има варијации во составот.

Информации за алергени: Произведено во објекти кои обработуваат производи кои содржат млеко, јајца, соја, пченица и јаткасти плодови.

Пакување:

1015 гр

 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024