NOCCO

Nocco BCAA од No Carbs Company

Nocco BCAA од истоимената компанија е подготвен за употреба безалкохолен пијалок со BCAA (разгранет ланец на амино киселини леуцин, валин, изолеуцин) во сооднос 4:1:1. БЦАА играат важна улога во синтезата на протеините и ја поддржуваат регенерацијата на мускулите после тренинг. Покрај тоа, во пијалокот се додадени Л-карнитин, зелен чај (со EGCG), кофеин и шест витамини. Nocco BCAA доаѓа во вкусни вкусови и е газиран. БЦАА пијалоците се полнат во лименки од 330 ml и без шеќер. Nocco BCAA е идеално средство за гасење жед за време или после тренинг.

Филтрирај
Цена
Распон: 200 ден - 200 ден
Категорија
Вкус
Волумен/Грамажа
Не содржи
Пакување

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024