Бугарски вреќи и песочни вреќи

Бугарските вреќи и песочни вреќи често се користат во основните тренинзи и тренерите сакаат да ги користат бидејќи им даваат нови предизвици на спортистите. Тие се полни со песок и имаат рачки кои можат да се користат за тренирање на горниот и долниот дел од телото. Ги користиме за вежби со push-up или pull-up, за разни вежби со фрлање и ротирање, но и за оптоварување при скокови или чучњеви. Со нив ефикасно ги зајакнуваме мускулите на рацете, рамената, грбот и нозете. Исто така, тие придонесуваат за развој на подвижност на рамената и ротациони мускули во телото.

Филтрирај
Цена
Распон: 4500 ден - 8700 ден
Бренд
Тежина

Kineta

5.000ден

Бесплатна достава

Kineta

4.500ден

Бесплатна достава

UFC

8.700ден

Бесплатна достава

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024