Pre workout без кофеин

Формулите за пред тренинг без кофеин се патентирани мешавини од неколку различни состојки, кои ни помагаат да ја подобриме издржливоста, силата, менталниот фокус или циркулацијата на крвта, се со цел подобар и полесен тренинг. Овие производи ги земаме непосредно пред самиот тренинг или активност, кога треба да се стимулираме себеси и телото, особено кога сме премногу уморни, немаме волја или фокус. Она што ги разликува производите од оваа категорија од класичните производи пред вежбање е тоа што тие не содржат никакви стимуланси како што се кофеин, гуарана или тен од кафе или чај. Овие производи главно се базираат на амино киселини, креатин, витамини, минерали и растителни екстракти за да се стимулира синтезата и анаболизмот и да се подобрат перформансите.

Филтрирај
Цена
Распон: 860 ден - 1102 ден
Бренд
Вкус
Волумен/Грамажа
Не содржи
Пакување

Myprotein

860ден


-25%
Attack 2.0, 320 g

Scitec Nutrition
1.470ден
1.102ден


НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024