Специјални тестобустер формули

Специјалните формули за тестобуст вклучуваат легални и безбедни замени за стимулирање на производството на тестостерон и хормони за раст во нашето тело. Овие производи главно се базираат на tribulus terrestris, HMB, L-arginine, DAA, Maca, витамини и минерали. Тоа во никој случај не се „анаболни хормони“ или слични забранети супстанци, туку револуционерни агенси базирани на природни стероидни сапонини кои го подобруваат растот на квалитетната мускулна маса. Аргининот го зголемува производството на хормони за раст, го зголемува pump ефектот и помага подобро да се отстрани млечната киселина од мускулите кои штотуку биле под стрес, па затоа често е составен дел од формулите за preworkout. Главната функција на HMB е да ја подобри регенерацијата на мускулите и да го зголеми искористувањето на протеините што ги консумирате за градење мускули. Заедно, тие синергистички го подобруваат растот на квалитетната мускулна маса и му овозможуваат на телото да закрепнува подобро и подобро.

Филтрирај
Цена
Распон: 1690 ден - 1690 ден
Бренд
Вкус
Волумен/Грамажа
Не содржи
Пакување
Testorage Extreme, 90 капсули
Leovital
1.690ден
Бесплатна достава

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2023