Бета Аланин

Бета аланин е неесенцијална (телото може да ја произведе) амино киселина која се комбинира со L-хистидин за да формира карнозин. Зголемувањето на концентрацијата на хамозин во мускулите е од витално значење за спортистите бидејќи карнозинот може да ја зголеми вашата способност да тренирате понапорно и подолго, а исто така спречува акумулацијата на млечна киселина во мускулите за време на вежбањето, а со тоа го намалува заморот.

Дополнувањето на бета аланин може да ја зголеми издржливоста со намалување на ефектите од замор за време на интензивно вежбање. Ова за возврат може да доведе до побрз напредок во силата и мускулната маса. Бета аланин најмногу го користат велосипедистите, триатлонците, маратонците, боди билдерите, пливачите...

Предупредување: Бета аланин може да предизвика чувство на пецкање на кожата (парестезија) по консумирањето, но ова е нормална реакција на телото и не е опасна и прилично непријатна за некои корисници.

Филтрирај
Цена
Распон: 1160 ден - 1160 ден
Бренд
Вкус
Волумен/Грамажа
Не содржи
Пакување
Beta Alanine, 250 g
Myprotein
1.160ден

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2023