Протеин од соја

Протеинот од соја се карактеризира со висока концентрација на протеини. Производите во нашата понуда се направени од 100% НЕГМО обезмастена соја, преку строго контролиран процес кој отстранува голема количина масти и јаглехидрати од составот. Резултатот од таквиот процес е производ со висок протеински состав, со минимална количина на масти и јаглехидрати и целосно без лактоза. Тоа е најблискиот растителен протеин кој наликува на оној на месото и може да се пофали со одличен профил на аминокиселини.

Протеинот од соја е идеален избор за вегетаријанци, вегани и луѓе со посебни потреби во исхраната, како што се оние кои се нетолерантни на лактоза. Овој протеин е неправедно означен како инфериорен во однос на другите протеини како што е протеинот од сурутка, но тој е целосен извор на висококвалитетни протеини и е подеднаков со другите извори на протеини, како што се сурутката и млекото. Неговата умерена стапка на сварливост го прави одличен придружник на протеинот од сурутка.

Протеинот од соја не влијае на производството на естроген, како што сугерираат некои митови. Во бројни студии, кои се занимаваат токму со овој проблем, не е забележана разлика помеѓу оние кои користат протеин од соја и оние кои користат други.

Филтрирај
Цена
Распон: 1280 ден - 1875 ден
Бренд
Вкус
Волумен/Грамажа
Диета/Вид на исхрана
Не содржи
Пакување
Процент на протеин

Me:First

1.280денMyprotein

1.875ден

Бесплатна достава

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024