Протеини или белковини

Протеините се градежни блокови на животот и составен дел на мускулите, коските, 'рскавицата, кожата, телесните течности и сите внатрешни органи. Откако ќе ги изедеме, тие, преку дигестивни процеси се разложуваат на аминокиселини, кои потоа телото ги одвојува и ги користи за различни цели: некои ќе ги искористи за раст и производство на нови протеини потребни на телото, други ќе ги користи за обновување на телесните ткива, додека трети ќе ги претвори во хормони, антитела, ензими. Вишокот протеини може да послужи како извор на енергија доколку има недостаток на јаглехидрати.

Исхраната на секој спортист почива на висококвалитетна протеинска база, која ја обезбедува преку редовна храна, но и преку додатоци во исхраната.Нашата понуда изобилува со проверени и висококвалитетни производи од реномирани производители, направени од различни извори на протеини: млеко, сурутка, јајца, говедско месо, како и разни растителни извори како што се коноп, грашок, non-gmo соја...

Филтрирај
Цена
Распон: 30 ден - 9900 ден
Категорија
Бренд
Вкус
Волумен/Грамажа
Диета/Вид на исхрана
Не содржи
Пакување
Процент на протеин
Soy Protein Isolate, 454 g
Me:First
1.220ден
Polleo Sport Vegan Baked Cookie 75 g
Polleo Sport Proseries
130ден
Me:First Protein Brownie 75 g
Me:First
130ден
Protein White Chocolate Cream, 200 g
Polleo Sport Proseries
320ден
100% Whey Protein Professional, 30 g
Scitec Nutrition
100ден
Layered Protein Bar, 60 g
Myprotein
170ден
Almond butter, путер од бадем, 1кг
Myprotein
1.690ден
Бесплатна достава
Collagen SM
Jamieson
2.400ден
Бесплатна достава
Collagen Anti-Wrinkle
Jamieson
850ден
Hair, Skin, Nails
Jamieson
610ден
Doc Hair
Doc Pharma
630ден
Doc Collagen
Doc Pharma
1.300ден
Сет 1+1 Промо Colagen 250ml Oral Solution
Doc Pharma
2.080ден
Бесплатна достава
COLLAGEN – BOVINE MATRIX OF NATURAL ORIGIN
ARBOREAL
2.500ден
Бесплатна достава
1st Whey,  4,5 kg
Me:First
6.590ден
Бесплатна достава
1st Whey, 454 g
Me:First
1.120ден

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2023